środa, 26 kwiecień 2017 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

św. Alfons Maria de Liguori

Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu - mały format

Cena: 1990


Nowe wydanie w miękkiej oprawie i poręcznym formacie, dzięki czemu można mieć tą książeczkę zawsze przy sobie. Dodatkowo w tym wydaniu wybór pieśni eucharystycznych.

Nawiedzenia są propozycją medytacji podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na każdy dzień miesiąca. Są one wyrazem ogromnej miłości, jaką św. Alfons darzył Najświętszy Sakrament. Miłość ta była wyrazem tego, co można nazwać „geniuszem świętych”. Św. Alfons długie godziny spędzał na adoracji Najświętszego Sakramentu i każdemu gorąco ją polecał. Tam też uczył się tej cudownej prawdy: „Bóg oszalał z miłości do człowieka i przez niego pragnie być kochanym”. Święci są mistrzami w przeżywaniu codzienności tak, by jeszcze bardziej miłować Boga. A szkoła, w której nauczyli się tej sztuki, znajduje się przed Najświętszym Sakramentem.
Bez wątpienia Nawiedzenia są pomocą w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem – szkole miłowania Boga w codzienności.

Św. Alfons Maria de Liguori (1696–1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie. W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu. Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji Sant’ Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.


Zobacz inne książki autora: św. Alfons Maria de Liguori

liczba stron: 240
format: 110 x 155
oprawa: miękka

św. Alfons Maria de Liguori

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Agnieszka napisał(a):

[2009-12-29]

Ta książeczka to istna perełka w domowej biblioteczce książek religijnych. Polecam ja każdemu, kto chce poznać i spotkać się z żywym Jezusem, który jako Miłośnik Dusz ukrywa się w tabernakulum i czeka na odwiedziny dusz, będące dla Niego taką radością i pociechą!

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 1 + 5= (zabezpieczenie antyspamowe)