środa, 23 maj 2012 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

Cesare Vaiani

Święty Franciszek z Asyżu

Cena: 1190


Czy święty Franciszek, który żył przeszło osiem wieków temu, może nam ludziom XXI wieku - zabieganym, zatroskanym o własnej interesy, szukającym sensu życia - cokolwiek zaoferować? Ktoś powie: inne czasy, inni ludzie, inne problemy... i wystarczy mu cukierkowy obraz świętego, który kochał przyrodę i zwierzątka.

Warto jednak bliżej poznać tego Szaleńca Bożego, który wciąż zadziwia świadectwem życia i bezkompromisową osobowością, zawstydzając nas swoją wiarą, miłością Boga i wypływającym z niej szacunkiem dla bliźniego.

Ta niepozorna książeczka o Biedaczynie z Asyżu, opowiada o życiu, cudach oraz kulcie, jakim Franciszek został otoczony po śmierci. Pozwala przy tym odkryć prawdziwe oblicze tego, którego przyjacielem stał się siejący grozę wilk z Gubbio, o czym także tu mowa.

Za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dn 7.09.98 r.; nr 3661/NK/98

oprawa: broszurowa
format: 110 x 180 mm
liczba stron: 80

Recenzje:

Spis treści

Życie
Niezwykła prygoda
Franciszek, poeta Boży

Święty
Obrazki z życia
Kult
Patronat
Kościoły i sanktuaria poświęcone św. Franciszkowi. Miejsca szczególne …




Fragment:


Bracia
 
Nauczanie w połączeniu z bardzo skromnym stylem życia nie uszły uwadze otoczenia. Byli tacy, którzy myśleli, że Franciszek zwariował do końca, byli jednak inni, którzy zastanawiali się, czy przy­padkiem nie znalazł on tajemnicy szczęścia.
 
Do tych ostatnich należał dawny przyjaciel Franciszka, Bernard Quintavalle. Przemiana, jaka dokonała się we Franciszku, wywarła na nim głę­bokie wrażenie i dlatego postanowił obserwować go z większą uwagą, Pewnego wieczoru poprosił go na kolację i zaproponował nocleg. Rozmawiali o wielu sprawach, a prosta wiara, z jaką Franciszek mówił o Panu i Jego Ewangelii, do głębi poruszyły Bernarda. W nocy, udając że śpi, widział jak Fran­ciszek wstaje i modli się. Ten zwyczajny i auten­tyczny sposób zwracania się do Boga przekonał go całkowicie: Franciszek miał rację!
 
Rano decyzja zostaje podjęta: Bernard będzie dzielił życie Franciszka.

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 2= (zabezpieczenie antyspamowe)

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: