środa, 29 marzec 2017 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

Afera Mięsna - DVD

Scena Faktu TVP

Cena: 2625


Dramat dokumentalny dotyczący słynnej afery mięsnej z 1964 r., w której wykonano wyrok śmierci na Stanisławie Wawrzeckim. Portret gabinetowych intryg, fałszywych aspiracji partyjnych elit i zgrzebnej rzeczywistości lat sześćdziesiątych. Pozornie chodziło o nadużycia finansowe i łapówki w przemyśle mięsnym, a faktycznie chodziło o zatuszowanie gospodarczej nieudolności rządu, braków w zaopatrzeniu i skierowaniu gniewu ludzi na kilku oskarżonych. Spektakl precyzyjnie opisuje nie tylko przebieg śledztwa, ale także towarzyszącą mu atmosferę: relacje i komentarze prasowe, ludzkie reakcje- zarówno spontaniczne, jak i te sterowane przez władze.

Recenzje:

Reżyseria: Janusz Dymek
Muzyka: Marcin Włodarczyk
Autor: Robert Meller, Janusz Dymek
Aktorzy: Andrzej Franczyk, Marek Lewandowski, Andrzej Konopka, Bogdan Kalus, Maciej Szary, Jan Monczka, Mieczysław Kadłubowski, Jacek Żmijewski, Tadeusz Bradecki, Lech Łotocki, Piotr Pilitowski, Redbad Klynstra, Janusz Łagodziński, Jacek Chmielnik
Zdjęcia: Andrzej Ramlau

Czas trwania: 90 min

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Katarzyna napisał(a):

[2017-03-13]

Rewelacyjny spektakl, polecam! Niejeden polski film nie może mu się równać. Trafnie uchwycony klimat lat 60, rewelacyjna obsada.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 5= (zabezpieczenie antyspamowe)