środa, 08 luty 2012 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

Gertrud von Le Fort

Papież z getta

Legenda rodu Pier Leonich - Powieści z krzyżykiem

Cena: 1990


Sensacyjna powieść, nawiązująca do wydarzeń roku 1130, kiedy to po śmierci Honoriusza II skłóceni elektorzy wybrali dwóch papieży.
Jednym z nich był pochodzący z rodziny żydowskich bankierów kardynał Pietro Petri Leoni.
Przyjął on imię Anakleta II.
Świat chrzescijański rozdarła schizma. Europa podzieliła się na dwa wrogie obozy...
Na tym tle historycznym książka ukazuje dramat związków religii i władzy, a także porusza problemy tożsamości kulturowej i wierności własnemu sumieniu.

Gertrud von Le Fort (1876-1971) była niemiecką powieściopisarką, poetką i eseistką, zaliczaną do grona najwybitniejszych autorów literatury chrześcijańskiej w XX wieku. Przyjaźniła się z Hermanem Hesse i Edytą Stein. Dzieła Gertrud von Le Fort (m.in. powieści Chusta Weroniki, Żona Piłata, Ostatnia na szafocie, Papież z getta czy zbiory esejów Wieczna kobieta oraz Kobieta i technika) były wysoko oceniane m.in. przez Paula Claudela, Sigrid Undset i Josepha Ratzingera.


Zobacz inne książki z serii: Powieści z krzyżykiem

liczba stron: 240
oprawa: miękka

Recenzje:

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 1 + 3= (zabezpieczenie antyspamowe)

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: