środa, 29 marzec 2017 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

ks. Grzegorz Śniadoch IBP

Msza św. Trydencka. Mity i prawda

Apologetyka starej Mszy Świętej dla początkujących

Cena: 4500

Niedostępny

Przed Państwem kolejne wydanie książki x. Grzegorza Śniadocha. Uzupełnione o mity, które nie zmieściły się w poprzedniej książce pod tym samym tytułem. To zdecydowane "must have" każdego początkującego tradycjonalisty. Ale również doskonałe narzędzie dla tych, którym tradycja katolicka i Msza święta trydencka nie są obce. Jednocześnie książka, napisana prostym i zrozumiałym językiem, idealnie nadaje się na prezent dla naszych Kapłanów, którzy Mszy trydenckiej jeszcze nie znają. 

Autor tej książki, kapłan tradycyjnego zgromadzenia (Instytut Dobrego Pasterza), które w statutach ma jako ryt własny i jedyny wskazany właśnie starszy ryt Kościoła, nie przemawia z pozycji teologa czy liturgisty, ale raczej świadka. Tego, który nie raz spotykał się z niezrozumieniem, czasem szyderstwem, czasem złością lub złośliwością, tylko z tego powodu, że umiłował świętość i piękno odwiecznej liturgii Kościoła. Kolejno – mit po micie – wyjaśnia, w czym tkwi błąd twierdzenia, że stara Msza jest archaiczną pomyłką dziejów Kościoła.

Autor w sposób rzeczowy i przekonujący rozprawia się z przekłamaniami i mitami na temat starszej liturgii, zwłaszcza tymi, które mocno weszły w krwiobieg społeczny; tak mocno, że nasuwa się podejrzenie, że jest to produkt zorganizowanej propagandy. Książka stanowi nieocenioną pomoc w ukazywaniu wartości „starej” Mszy w dzisiejszych czasach, a także ściąganiu z tej Mszy licznych, narosłych nieporozumień. Jako wydawca książki, jesteśmy zdecydowanie przekonani, że jest ona bardzo potrzebna ciągle rozwijającemu się ruchowi tradycjonalistycznemu w Polsce.x. Grzegorz Śniadoch IBP

Recenzje:

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Opinie Klientów:

Agnieszka napisał(a):

[2016-09-05]

Swietna ksiazka! Ogromna wiedza i zaangazowanie, absolutnie do przeczytania! Napewno przeczytam ja ponownie. Bardzo goraco polecam.

Sławek napisał(a):

[2015-02-28]

A ja mimo wszystko polecam i nie tylko przeczytanie tej wspaniałej książki, która jest tak bardzo potrzebna, aby nam wyjaśnić co tak naprawdę dokonało się po Soborze, ale polecam także uczestnictwo w Mszy świętej rytu rzymskiego. Oby któregoś dnia powróciła na stałe do naszego Kościoła...

M napisał(a):

[2014-12-14]

Mimo wszystko nie polecam.

marcin napisał(a):

[2012-11-20]

Bardzo dobra książka. Chciałbym kupić jeszcze jedną na prezent. Czy można ją gdzieś jeszcze dostać?

Adam napisał(a):

[2012-04-26]

Ja osobiscie czytałem te pozycję kilka razy i napisana bardzo przystepnym językiem, to jej wielka wartość, czytają ją osoby po 60 w mojej rodzinie jak i wśród znajomych. Ważne ! Po fakcie przeczytania udawały sie do swoich proboszczów i wikarych. Czekamy z wielką pokorą i modlitwą na powrót Missa Tridentina w swojej parafii, coby Dobry Bóg w Swojej łaskawości raczył pobogosławić i wysłuchać modlitw swoich dzieci. Exaudi nos, Domine.

Axel napisał(a):

[2012-02-04]

Treść książki pochłonąłem w dwa wieczory. Powiem jedno: wszystkim, którzy mają jakiekolwiek uprzedzenia czy wątpliwości w kwestii tradycyjnej liturgii Kościoła, zostaną brutalnie przetarte oczy. Wszystko wyczerpująco i niepodważalnie zargumentowane. Książkę polecam zarówno świeckim, jak i księżom. Księżom zarówno tym niedoinformowanym i krytykującym na bazie mitów oraz często kłamstw dawną formę Rytu Rzymskiego, jak i tym, którzy jeszcze nie potrafią celebrować w tej formie, a odczuwają chęć sięgnięcia po Missale Romanum 1962.

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 3 + 0= (zabezpieczenie antyspamowe)