czwartek, 24 maj 2012 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

Różaniec 01-2012

Cena: 550


Drodzy Czytelnicy

Gdy kard. Stefan Wyszyński został uwięziony w Komańczy, Naród polski przeżywał ciężkie czasy. Zbliżał się rok 1956. Dokładnie 300 lat wcześniej król Jan Kazimierz, chcąc uwolnić kraj od najazdu obcych mocarstw, a także zaradzić niedoli społecznej, wyniszczającej go od środka, złożył w katedrze lwowskiej śluby, oddając Naród polski w niewolę Matce Najświętszej. Teraz uwięziony Prymas Wyszyński podejmuje myśl o odnowieniu ślubów lwowskich, pisząc Śluby Jasnogórskie, które w sierpniu 1956 r. składa przed tronem Matki Bożej.

Dzisiaj, gdy Naród nasz jest zagrożony niewolą wewnętrzną i postępującą laicyzacją, warto pochylić się nad słowami Prymasa Tysiąclecia, by zrozumieć je na nowo. Uczynimy to wspólnie na łamach „Różańca”. Przez cały rok będziemy przypominać sobie poszczególne fragmenty Ślubów Jasnogórskich. Zastanowimy się nad miejscem Boga w naszym państwie, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym każdego z nas, nad problemem szacunku do życia, wychowania młodzieży, a także naszych wad narodowych. Zapraszamy do lektury „Różańca” w roku 2012. Niech jego treści pomogą nam lepiej i dojrzalej kształtować życie we wszystkich jego aspektach.

Zachęcamy również do włączenia się w kolejny rok nowenny przed 100. rocznicą objawień fatimskich. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie żyjemy dla siebie”.

Życzymy, aby rozpoczynający się rok był czasem pokoju i radości płynącej z obecności w naszym życiu Jezusa Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki.

Redakcja


Dodatek specjalny: Płyta CD z rekolekcjami, oraz audiobookiem książki Jana Pawła II "Co znaczy wierzyć?"




Recenzje:

Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 4 + 7= (zabezpieczenie antyspamowe)

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również: