niedziela, 30 kwiecień 2017 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

ks. Marek Bałwas

W poszukiwaniu prawdy... Dotknij Jezusa! Płyta z konferencjami ks. Marka Bałwasa

Cena: 2490

Niedostępny

,,Dziś jest pierwszy dzień z reszty Twojego życia...
Chyba, że jest to dzień Twojej śmierci...''

Ksiądz Marek Bałwas jest kapłanem diecezji włocławskiej, poruszającym się na wózku inwalidzkim. Mimo codziennego doświadczania niepełnosprawności, jest on uznanym duszpasterzem młodzieży - co roku spotyka się z młodymi ludźmi w różnych miejscach kraju.

Płyta porusza ważną kwestię pojednania.

- Największym sukcesem Szatana jest to, że współcześni ludzie zapominają o jego istnieniu. Tymczasem zło dociera do nas w różnych opakowaniach - poprzez media, książki, Internet... czyli w formie uznawanej przez człowieka jako nieszkodliwa. Jedyną na to odpowiedzią jest MIŁOŚĆ! A wspaniałym wstępem do nawiązania relacji miłości człowieka z Bogiem jest pojednanie. I właśnie o nim jest ta konferencja.
ks. Marek Bałwas.


-Ludzie, zwłaszcza ci młodzi, coraz rzadziej sięgają po książki. Z kolei na półkach księgarń coraz więcej jest tzw. audiobook-ów, czyli książek do słuchania, na płytach. Taką formę wybrałem również ja. Gdy wydawaliśmy pierwszą płytę nie sądziłem, że przyniesie ona tak niesamowite owoce! Dowodem na to, są choćby setki maili i listów, które do mnie docierają. Młodzi ludzie piszą w nich o tym, jak bardzo ich życie zmieniło się właśnie pod wpływem słów, które Bóg chciał im poprzez moje słowa przekazać. Każdego roku spotykam się z setkami, jeśli nie tysiącami młodych ludzi, którzy nie zawsze potrafią dostrzec działanie Boga w ich życiu. Potrzebują pewnych bodźców, takich zachęceń, by stwierdzić, że Pan Bóg wcale nie jest kimś niedostępnym, poza naszym rozumowaniem, ale pragnie nam towarzyszyć w naszym życiu, nie wolnym od licznych problemów, z którymi się zmagamy.
ks. Marek


Płyta "W poszukiwaniu prawdy... Dotknij Jezusa!" może stanowić swoisty rachunek sumienia dla słuchacza. Kapłan podkreśla znaczenie Sakramentu Pokuty, jako skutecznej drogi do nawiązania prawdziwej relacji z Panem Bogiem.

- W każdym spotkaniu z młodymi ludźmi stawiam sobie pewien cel - pragnę pokazać, że życie człowieka może się diametralnie zmienić w momencie spotkania na swojej drodze Jezusa Chrystusa! Jestem najlepszym przykładem tego, jak bardzo Jezus potrafi zmienić życie człowieka. Sześć lat temu, po wypadku, usiadłem na wózku inwalidzkim. Bóg zabrał mi nogi, zabrał mnie z parafii, w której posługiwałem i ze szkoły w której uczyłem. Dał mi natomiast możliwość spotykania się z rzeszami młodych ludzi, dzięki czemu teraz mam ogromną parafię, czyli tych wszystkich, do których On Sam mnie posyła. Dał mi zatem po stokroć więcej, niż odebrał.


ks. Marek Bałwas

Recenzje:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 0 + 9= (zabezpieczenie antyspamowe)