sobota, 29 kwiecień 2017 › Przejdź do portalu Sanctus.pl

     INTERNETOWA  KSIĘGARNIA   KATOLICKA   >> SANCTUS <<

Adam Walczyk

Łzy Maryi nad Polską. Płaczące wizerunki Matki Bożej

Cena: 3990


Matka płacze, kiedy widzi, że jej dzieciom zagraża jakieś zło duchowe lub fizyczne.

Św. Jan Paweł II


W historii Narodu Polskiego Matka Boża wielokrotnie przemawiała językiem łez. Są to jakby bezgłośne orędzia, wygłoszone w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Odpowiedzią wiernych na Jej łzy były nawrócenia, pokutne pielgrzymki, modlitwa i powstawanie nowych miejsc kultu. Niektóre z wizerunków płaczącej Maryi zostały uroczyście ukoronowane.

Autor przedstawia prawie pięćdziesiąt historii płaczących wizerunków na terenie Polski, z różnych okresów naszej historii. Prawie połowa z opisanych wizerunków została zbadana przez kompetentne komisje kościelne. W niektórych przypadkach lokalni ordynariusze wydawali dokumenty stwierdzające nadprzyrodzony charakter związanych z nimi zjawisk. Autor porusza różne zagadnienia, które dotyczą kultu Maryi i Jej wizerunków, m.in. wyjaśnia symbolikę znaków oraz znaczenie nadprzyrodzonych zjawisk towarzyszących omawianym przypadkom, przede wszystkim prywatnych objawień.

W bogato ilustrowanej książce zamieszczono fragmenty licznych dokumentów: protokołów obrad kościelnych komisji, biskupich dekretów, zeznań świadków, starodruków. Przedstawiono również historię każdego wizerunku, historyczne miejsca jego przechowywania i dzieje kultu.

Znajduje się tu również tekst „Koronki do łez Matki Bożej”, do której odmawiania miał zachęcać sam Pan Jezus w czasie prywatnych objawień.
 

liczba stron: 256
oprawa: twarda
format: 170 x 240 mm

Adam Walczyk

Recenzje:


Opinie Klientów:

Dodaj swój komentarz:

Podaj wynik dodawania: 2 + 1= (zabezpieczenie antyspamowe)