Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Bł. Anna Katarzyna Emmerich - Droga Krzyżowa ze zdjęciami z filmu Pasja

10547
19,90 zł
Stan magazynowy: Czasowo niedostępne.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier5-7 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty5-7 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD5-7 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)5-7 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty5-7 dni-
  Kurier DHL / Fedex7-11 dniZal. od wagi paczki

Droga krzyżowa, którą tu prezentujemy jest wyborem fragmentów z książki Bolesna męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa, która w ostatnich latach stała się znana dzięki filmowi Mela Gibsona Pasja.

Anna Katarzyna Emmerich. Słynna mistyczka naznaczona stygmatami Męki Pańskiej. Beatyfikowana przez Jana Pawła II. Jej wizje spraw nadprzyrodzonych opublikowane zostały po jej śmierci w książce Pasja czyli bolesna męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa


Zobacz inne książki autora: bł. Anna Katarzyna Emmerich 

XIIJEZUS UMIERA NA KRZYŻU

Jezus, wisząc na krzyżu, odmawiał ustępy psalmów, które spełniały się obecnie na Nim. Widziałam koło Niego postaci aniołów. Chociaż i tak cierpiał już niewypowiedziane męki, teraz się do nich przyłączyło jeszcze uczucie zupełnego opuszczenia i zwątpienia.

Około godziny trzeciej Jezus zawołał: Eli, Eli, lamma sabach - tani! - co znaczy: „Boże Mój, Boże Mój! Czemuś Mnie opuścił?". Tak więc jawnymi słowy dał Jezus świadectwo swojego opuszczenia i przez to dał prawo wszystkim uciśnionym, uznającym Boga za Ojca, by w ucisku swym zawsze z ufnością dziecięcą udawali się do Niego ze skargą.

Potem Jezus rzekł: „Pragnę!". Na to setnik Abenadar, wzruszony niedolą Jezusa wziął gąbkę i zamaczał w czystym occie, potem zatknął gąbkę jednym końcem na krótką rurkę hyzopową, drugim zaś końcem nabił gąbkę na swą lancę i podniósł do góry ku twarzy Jezusa, tak, że rurka hyzopową dosięgała ust Pana, którą Zbawiciel mógł ssać ocet z gąbki.

Zbliżała się już ostatnia godzina Jezusa i rozpoczęło się konanie przedśmiertne. Zimny pot okrył członki Jego i spływał obficie. Jan, stojący pod krzyżem, ocierał chustą wilgotne nogi Pana. Magdalena, złamana boleścią, oparła się o tył krzyża. Najświętsza Panna stała między krzyżem Jezusa i dobrego łotra, podtrzymywana przez Marię Kleofy i Salome, i spoglądała z boleścią na swego konającego Syna. Wtem rzekł Zbawiciel: „Wypełniło się!". A podniósłszy głowę, zawołał głośno: „Ojcze w ręce Twoje oddaję ducha mego!".

10547

Opis

Format
155 x 210 mm
Autor
Bł. Anna Katarzyna Emmerich
Oprawa
twarda
Ilość stron
56

Zapytaj o produkt

pola oznaczone gwiazdką(*) są wymagane

 

Opinie

Dodaj opinię

Bł. Anna Katarzyna Emmerich - Droga Krzyżowa ze zdjęciami z filmu Pasja

Dodaj opinię