• Kategorie
  • Abp Antoni Julian Nowowiejski - Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego - TOM III

Brak towaru
94.50
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 1.154 kg

Tom III Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego zawiera obszerne informacje o znaczeniu i rodzajach ksiąg liturgicznych, o wadze śpiewu liturgicznego, o jego celach, a także o językach obrzędowych, historii ich rozwoju i o przyczynach, dla których Kościół stosuje w liturgii tzw. języki martwe. Tom ten obejmuje też wprowadzenie w obszerne zagadnienie modlitw liturgicznych.

„Wykład” jest bez wątpienia największym dziełem poświęconym liturgii rzymskiej w języku polskim, jest to magna carta polskiej liturgiki. To wspaniale ilustrowane dzieło zawiera ogromną ilość rysunków, szkiców i zdjęć oraz bardzo wiele materiału historycznego i archeologicznego. Autor dokładnie opisuje i ilustruje niemalże każdy element liturgii, omawia architekturę sakralną, paramenty, ceremonie i obrzędy liturgii i nabożeństw Kościoła Rzymskiego. Czwarty tom poświęcony jest brewiarzowi, a tom V liturgii Mszy św., w którym opisuje nie tylko ryt rzymski w swoich formach, ale także pozostałe ryty zachodnie.

Niniejsza edycja tego wybitnego dzieła, przez lata dostępna tylko w kościelnych bibliotekach, będzie zawierać pięciotomowy „Wykład Liturgii Kościoła Rzymskiego” rozłożony na siedem woluminów (Tom I i V jest dwuczęściowy). Wolumin VIII, nie wchodzący sensu stricto w skład „Wykładu” będzie zawierać kilka mniejszych pozycji napisanych przez arcybiskupa, zebranych razem. Będą to tzw. ceremoniały poszczególnych posług liturgicznych m.in. diakona, subdiakona, ceremoniarza czy turyferariusza.


Zobacz: pozostałe tomy
Zobacz wszystkie książki autora: abp Antoni Julian Nowowiejski

Liczba stron 515
Format 245x172
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.