• Kategorie
  • abp Fulton Sheen - Maryja. Pierwsza miłość świata

27.50
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 48h
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 1 szt.
Waga 0.37 kg
Kobieta, którą kocham – mówił o Maryi Sługa Boży abp Fulton J. Sheen. Z humorem podkreślał też, że po śmierci usłyszy od Chrystusa: „Moja Matka powiedziała Mi wszystko o tobie!”.
 
Słynny amerykański kaznodzieja pomaga nam odnaleźć odpowiedź na najtrudniejsze pytania dotyczące roli Maryi w naszym życiu. Jaką rolę odegrała Ona w zbawczym planie Pana Jezusa? W jaki sposób współcześnie, w czasach wielkich objawień, Maryja prowadzi nas do Boga? I czy stanowi Ona nadzieję na odmianę serc niewierzących?
Chociaż pierwsze wydanie tej książki ukazało się ponad pół wieku temu, do dzisiaj pozostaje ona niezwykle aktualna i otwiera ludzkie serca na miłość i słowa Bożej Matki.
 
abp Fulton J. Sheen – amerykański duchowny katolicki, filozof i wybitny apologeta, zasłynął programami telewizyjnymi, w których w fascynujący sposób przedstawiał milionom widzów zasady wiary katolickiej. Cieszył się wielką sympatią Jana Pawła II, który nazwał go „wiernym synem Kościoła”. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa.

"Dzisiaj dużo mówimy o wolności, Maryjo, ponieważ ją tracimy - podobnie jak najwięcej mówimy o zfrowiu, gry jesteśmy chorzy. Ty jesteś Panią wolności, gdyż niweczysz fałszywą wolność, która czyni ludzi niewolnikami ich namiętności, wymawiając słowo, które powiedział sam Bóg, kiedy stworzył światło, i ponownie, kiedy Twój Syn odkupił Świat -fiat! "Niech mi się stanie zgodnie z wolą Bożą". Jak "nie" Ewy dowodzi, że stworzenie zostało stworzone w miłości i dlatego jest wolne, tak Twoje fiat dowodzi, że stworzenie zostało stworzone również do miłości. Ucz nas zatem, że nie ma żadnej innej wolnosci niż ta, która polega na robieniu z miłości tego, co Ty uczyniłaś podczas zwiastowania, mianowicie na odpowiadaniu tak na to, o co prosi Jezus."

Fragment książki
"Maryja. Pierwsza miłość świata"
Liczba stron 384
Format 13 x 20 cm
Oprawa Miękka ze skrzydełkami

"Ta książka jest hymnem zakochanego mężczyzny na cześć Kobiety jego życia; jest hymnem kapłana szczerze rozmiłowanego w Najświętszej Matce, Matce wszystkich kapłanów. Nie mam wątpliwości, że lektura książki Maryja. Pierwsza miłość świata - zgodnie z największym duchownym pragnieniem abp. Fultona J. Sheena - rozbudzi i pogłębi w czytelnikach miłość do Matki Najświętszej, by mogła ich Ona doprowadzić do swojego Syna, Jezusa Chrystusa."

dr hab. Izabella Parowicz, 
autorka bloga abpsheen.pl
   

 

"Abp Fulton Sheen był pionierem ewangelizacji ery telewizji. Wysoko ustawił poprzeczkę."
  

ks. Tomasz Jaklewicz,
"Gość Niedzielny"

Streszczenie książek, esejów czy tekstów abp. Fultona J. Sheena jest nonsensowne. Jest to jeden z najczęściej cytowanych apologetów katolicyzmu na świecie, którego bon moty rozbrajają najmocniejszych ateuszy, a wiernym dodają polemicznej amunicji o sile wszystkich karabinów Johna Rambo."

Łukasz Adamski,
wpolityce.pl
Spis treści:

Słowo wstępne 

NIEWIASTA UMIŁOWANA PRZEZ ŚWIAT

Miłość zaczyna się od marzenia
Gdy wolność i miłość były tym samym 
Zwiastowanie
PIeśń kobiety. Nawiedzenie
Kiedy zaczęła się wiara w dziewicze narodziny?
Wszystkie matki są podobne - prócz jednej
Dziewicza Matka
Najszczęśliwsze małżeństwo świata
Posłuszeństwo i miłość
Wesele w Kanie
Miłość i smutek
Wniebowzięcie a świat współczesny

ŚWIAT UMIŁOWANY PRZEZ NIEWIASTĘ

Mężczyzna i kobieta 
Siedam praw miłości
Dziewictwo i miłość
Sprawiedliwość i równość
Madonna świata
Maryja i muzułmanie
Róze i modlitwy
Piętnaście tajemnic Różańca
Niedola duszy i Królowa Miłosierdzia
Maryja i Miecz
Niewiasta i atom

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.