• Kategorie
  • Abp Fulton Sheen - Troje do pary - miękka oprawa

Three to Get Married

Brak towaru
35.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.33 kg

"Troje do pary" to zbiór celnych spostrzeżeń na temat małżeństwa. Abp Fulton J. Sheen w swojej pracy duszpasterskiej wiele uwagi poświęcał formacji rodzin i małżeństw, widząc w nich fundament zdrowego społeczeństwa.

Ten jeden z najwybitniejszych apologetów katolickich opisuje małżeństwo w niemal wszystkich jego aspektach, pokazując rolę, jaką odgrywa w społecznościach ludzkich oraz jego właściwy cel. Prezentuje katolicką naukę o małżeństwie, uwzględniając kontekst filozofii, teologii i etyki; jest to szczególnie ważne w czasach kryzysu rodziny pojmowanej w sposób tradycyjny.

Niniejsze dzieło stanowi znakomite wprowadzenie w tematykę małżeńską. Autor uwzględnia nie tylko aspekt teoretyczny, wyjaśniając przyczyny kryzysów i podając sposoby na zaradzenie im, ale także opisuje prawdziwe historie, potwierdzające prawdziwość jego tez.

Polecamy również:
Troje do pary - oprawa twarda 

Fragment:

"Dlaczego kochamy? "Są trzy przyczyny miłości: dobro, poznanie i podobieństwo. Człowiek może pomylić się w tym co jest dla niego dobre, ale nie jest możliwe, aby nie pragnął dobra. Człowiek ma rację starając się wypełnić swoje życie, umysł, ciało i dom, tym co jest dobre, ale może błądzić postrzegając niektóre rzeczy za dobre. Wszelka miłość jest spowodowana dobrem, ponieważ dobro z natury jest kochane. Może trudno zrozumieć dlaczego niektórzy ludzie są kochani, ale jednego możemy być pewni: ci, którzy ich kochają widzą w nich dobro, którego inni nie widzą. Bóg nas kocha, ponieważ znajduje w nas dobro, które tam umieścił. Kochamy konkretne stworzenia, ponieważ znajdujemy w nich dobro. Święci kochają tych, których nikt inny nie kocha, ponieważ naśladując Boga umieszczają w nich dobro i czynią ich dającymi się kochać.


Gdyby spytano pijaka dlaczego uwielbia alkohol, rozpustnika dlaczego kocha perwersję albo kryminalistę dlaczego uwielbia kraść, to odpowiedziałby, że widzi dobro w tym co robi. Ludzie nie szukają najwyższego moralnego dobra, bo obdarzeni wolną wolą mogą zawsze wybrać dobro częściowe czyniąc swoje pragnienia bogiem. Zło, aby było atrakcyjne, musi przynajmniej przebrać się za dobro. Piekło musi być przybrane złotem raju, inaczej człowiek nigdy nie pragnąłby jego zła. Gdyby zło było zawsze nazywane po imieniu, straciło by dużo na swej atrakcyjności. Gdy przesada i zboczenia seksualne nazywane są „Raportem Kinsey'a” otrzymują otoczkę naukowej wartości, a nie zdobyłyby popularności gdyby nazwać je pożądliwością. (...)


Drugą przyczyną miłości jest poznanie. Kobieta nie może kochać mężczyzny, jeśli choć trochę go nie zna. „Przedstaw mnie jemu” jest żądaniem poznania prowadzącego ku miłości. Nawet dziewczyna wyśniona przez kawalera musi składać się z jakiś znanych elementów. Niepoznany to niekochany. Miłość zwierzęcia zaczyna się od poznania przez zmysły, a miłość człowieka pochodzi od zmysłów i od intelektu. Tak jak miłość pochodzi z poznania, tak nienawiść z pragnienia wiedzy. Uparte trwanie we własnych poglądach jest owocem ignorancji.


Trzecią przyczyną miłości oprócz dobra i poznania jest podobieństwo. Jest to zaprzeczenie często powtarzanego aksjomatu, że przeciwieństwa się przyciągają. Przeciwieństwa rzeczywiście się przyciągają, ale tylko odnośnie powierzchowności. Wysocy mężczyźni żenią się z niskimi kobietami, gawędziarze z dobrymi słuchaczami a tyrani z mięczakami. Ale na głębszym poziomie to nie przeciwieństwa, ale podobieństwa się przyciągają. (...)"

 

 

Abp Fulton J. Sheen„Do małżeństwa potrzeba trojga”

 

Nowy Jork 1951, tłumaczenie - redakcja Sanctus.pl
Liczba stron 286
Format A5
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.