• Kategorie
  • Abp Fulton Sheen - Troje do pary - twarda oprawa

Three to Get Married

Brak towaru
45.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.42 kg

"Troje do pary" to zbiór celnych spostrzeżeń na temat małżeństwa. 
Abp Fulton J. Sheen w swojej pracy duszpasterskiej wiele uwagi poświęcał formacji rodzin i małżeństw, widząc w nich fundament zdrowego społeczeństwa. 

Ten jeden z najwybitniejszych apologetów katolickich opisuje małżeństwo w niemal wszystkich jego aspektach, pokazując rolę, jaką odgrywa w społecznościach ludzkich oraz jego właściwy cel. Prezentuje katolicką naukę o małżeństwie, uwzględniając kontekst filozofii, teologii i etyki; jest to szczególnie ważne w czasach kryzysu rodziny pojmowanej w sposób tradycyjny.

Niniejsze dzieło stanowi znakomite wprowadzenie w tematykę małżeńską. Autor uwzględnia nie tylko aspekt teoretyczny, wyjaśniając przyczyny kryzysów i podając sposoby na zaradzenie im, ale także opisuje prawdziwe historie, potwierdzające prawdziwość jego tez.

Troje do pary - oprawa miękka

Fragment:
 
"Jedną z największych pomyłek jakie może popełnić ludzkie serce jest szukanie przyjemności jako życiowego celu. Przyjemność jest produktem ubocznym wypełnienia obowiązku, jest druhną a nie panną młodą, jest czymś co pojawia się i czeka na człowieka, gdy czyni on to, co powinien. Chcieć iść przez życie i zawsze się dobrze bawić, to nie bawić się dobrze. Dziecko nie je lodów dla przyjemności, doświadcza przyjemności, bo je lody. Zaspokajanie głodu jest przyjemne, ale nie je się tylko dla przyjemności. Człowiek nie żeni się dla doświadczania cielesnych przyjemności, ale doświadcza małżeńskich przyjemności, ponieważ wypełnia obowiązki małżeńskiego stanu. Dobry mąż chce kochać i mieć szczęśliwe życie, zły chce być kochany i dobrze się bawić. Dobry mężczyzna poszukuje kobiety, aby uzupełnić swoją niedoskonałość i wzajemnie się wzbogacać. Zły mężczyzna chce zniewolić kobietę, aby mógł się dobrze bawić. Małżeńskie szczęście jest w pewnym sensie przedpłatą Boga za różne doświadczenia. Ponieważ małżeństwo niesie ze sobą wiele ciężarów, zaplanowano w nim także wiele przyjemności. Miesiąc miodowy poprzedza trudy narodzin i jest z góry przedłużonym kredytem ze względu na wymaganą odpowiedzialność. (...) 

Prawdziwa miłość posiada nieomylny znak wodny: zniewolenie siebie w obliczu Odwiecznego. Do tych, którzy poświęcają się, aby zadowolić własne ego w sprzeczności z prawem Bożym, nasz Pan powiedział: „Otrzymali już swoją nagrodę” (Mt 6,2). Zrobiłeś to, by zadowolić samego siebie i otrzymałeś to, czego chciałeś. Inni nie czynią ofiar, aby zadowolić samych siebie, czynią je dla dobra Miłości Absolutnej, tj. dla Pana który łączy dwa serca. Ofiara nie jest czyniona dla siebie, ale dla wywłaszczenia siebie poprzez akt wolności, ażeby nic nie powstrzymywało nikogo przed zjednoczeniem z Bożą Miłością. "
 

 

 Abp Fulton J. Sheen„Do małżeństwa potrzeba trojga” 
- fragmenty rozdziału „Ciemna noc ciała”,
Nowy Jork 1951, tłumaczenie – redakcja Sanctus.pl
Liczba stron 286
Format A5
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.