• Kategorie
  • Abp Reinhard Marx - Kapitał. Mowa w obronie człowieka

Symbol: MIN0875
39.00
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 14 dni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.545 kg
Kapitał abpa Marx’a jest ważnym i stanowczym głosem w debacie nad kształtem współczesnego życia społecznego i gospodarczego. Arcybiskup Monachium stawia jasną diagnozę problemów, z którymi muszą się zmierzyć współczesne społeczeństwa, a których skutkiem są m.in. ubóstwo, niesprawiedliwość, bezrobocie i kryzys rodziny. Autor czyni to w sposób przystępny, odwołując się do wielu współczesnych przykładów ze świata gospodarki i ekonomii. Problemów tych nie rozwiąże wolny rynek sam z siebie. Jeśli nie znajdą one rozwiązania, jeśli celem ekonomii nadal będzie zysk, a nie człowiek, wówczas znajdziemy się w sytuacji podobnej do tej z XIX wieku, kiedy to narodził się marksizm. Nowy Kapitał przestrzega przed perspektywą narodzin nowego marksizmu. Zbieżność z myślą Benedykta XVI pozwala czytać tę książkę jako swoisty praktyczny komentarz do encykliki Caritas in veritate. Książka została wyróżniona prestiżową nagrodą CORINE Economic Book Award (2009).


Czy kapitalizm rujnuje Ziemię? I czy w XX wieku mamy szansę na osiągnięcie równości społecznej i dobrobytu dla wszystkich? Reinhard Marx, od 2008 r. arcybiskup Monachium i Fryzyngi, szuka odpowiedzi na te palące pytania. Autor książki, dawniej wykładowca chrześcijańskiej etyki społecznej, wyznaje: „Istnieją nowe i poważne powody, aby nie uważać przypadku Karola Marksa za już ostatecznie zamknięty”. Wojowniczy duchowny otwarcie przyłącza się do debaty społecznej i prezentuje krystalicznie jasne rezultaty swoich analiz: Kapitalizm nigdy nie triumfował bardziej arogancko niż dziś. Pod naciskiem dążenia do stałego wzrostu zysku i wskutek procesów globalizacyjnych coraz więcej zakładów jest przenoszonych do krajów o niskiej płacy. Ludzie z dnia na dzień tracą swoje środki utrzymania. Nieuchronną tego konsekwencją jest to, że biedni stają się jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi. Poprzez tę polemikę Reinhard Marx maluje sugestywną wizję sprawiedliwości społecznej dla współczesnego świata. „Kapitalizm bez człowieczeństwa, solidarności i sprawiedliwości jest niemoralny i nie ma przed sobą przyszłości”. - Komitet CORINE 2009


WYRÓŻNIENIE FENIKS 2010
Kategoria: „książka autora zagranicznego”
uzasadnienie:
To rzecz o logice zysku, jaka wypiera coraz powszechniej logikę solidarności, toteż ze zgrozą pytamy, czy pieniądz służy jeszcze człowiekowi, czy już odwrotnie, ale i rzecz o tym, że największym kapitałem jest sam człowiek, także ten najbardziej ubogi.
Liczba stron 308
Format 145 x 220
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.