• Kategorie
  • Adrien Loubier - Grupy redukcyjne

Techniki sterowania i manipulacji wewnątrz stowarzyszeń

Brak towaru
26.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
"Grupy redukcyjne" powinien przeczytać każdy, kto działa w jakimkolwiek stowarzyszeniu, instytucji, organizacji, administracji i to zarówno kościelnej, społecznej jak i państwowej. Nawet te uwagi profesora Loubiera, które dotyczą działalności związków zawodowych w zwykłym, prywatnym przedsiębiorstwie (umieszczone w aneksie) nie muszą zawężać naszych rozważań do tego tylko konkretnego przykładu, bowiem książka przede wszystkim pobudza nas do samodzielnego poszukiwania wciąż nowych przykładów poprzez skojarzenie opisu z tym co obserwujemy we współczesnym świecie. Charakterystyczny jest przytaczany przez Autora głos jednego z francuskich czytelników, który zapoznając się z przedstawionymi przykładami, także tymi dotyczącymi obezwładniania zwykłej firmy, odnalazł klucz do zrozumienia mechanizmów rozkładających jego wspólnotę zakonną.Czasem refleksje Adriana Loubiera ledwie tylko zasygnalizują jakiś problem zastosowania mechanizmów psychotechnicznej manipulacji lecz przecież sam autor przyznaje, że jego praca jest tylko przyczynkiem do jeszcze głębszego studium, którego autorami powinni być inni socjolodzy. Wydaniem tej książki chciałbym do takich poszukiwań zachęcić polskich badaczy, tym bardziej, że to nasz kraj jest poligonem szczególnie perfidnych technik manipulacji. - Marcin Dybowski. 17.IX.1999
Książkę w tym właśnie czasie wydaję w odpowiedzi na apel ks. prałata Peszkowskiego by jakimś czynem upamiętnić Golgotę Polaków ze Wschodnich Kresów Rzeczypospolitej. Golgotę tych, którzy sami sobą, swoją postawą i wychowaniem stanowili najlepszą i niezachwianą tamę przed potopem manipulacji. Dlatego, jako niedostosowani do modelu "nowego człowieka" skazani zostali na wyniszczenie.
Książka niniejsza bardzo potrzebna (tak się je lubi określać w obozie "patriotycznym", który kocha nic nie zobowiązujący słowotok) powinna ukazać się zdecydowanie wcześniej i pewnie tak by się stało, gdyby inne wcześniejsze bardzo potrzebne pozycje wydawnictwa zostały sprzedane w normalny sposób i gdyby w "naszych" mediach poświęcono im choć trochę miejsca a ci, od których zależy los wolnego słowa wzięli do dystrybucji cokolwiek z nakładu tych książek, które sami uważają za, jak to mówią, "świetne". Niestety dzieje się inaczej i tak jak poprzednie ważne książki Antyk-u tak i ta, wydana w dwóch tysiącach nakładu (a przez to niestety kosztowna), rozchodzić się będzie przez dwa lub trzy lata natrafiając na różne blokady i przemilczenia (nawet w najbardziej nieoczekiwanych miejscach).

Na końcu książki jest lista pozycji wydanych przez Antyk, niestety jest to też lista "przemilczeń". Proszę ją przejrzeć i porównać z recenzjami w "naszych" mediach (tych "patriotycznych" też a może nawet przede wszystkim).
Tak oto i inne cenne, i przygotowane już do druku książki, które czekają na swoją kolej by głosem swoim nieść ratunek Ojczyźnie i Kościołowi, po prostu nie ukażą się, dzieląc w ten sposób wraz ze swoim wydawcą ten sam los: pośród gromady przyjaciół psy zająca zjadły - los widać przeznaczony zającom w obozie "patriotycznym". Jakże trafnie i przewidująco (bo przed upadkiem Pierwszej Rzeczypospolitej) opisał go we fraszce ks. biskup Krasicki. - Marcin Dybowski

Zobacz inne książki autora: Adrien Loubier

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.