• Kategorie
  • Alice von Hildebrand - Przywilej bycia kobietą

Brak towaru
24.90
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.282 kg
To książka poświęcona fenomenowi kobiecości od czasów biblijnych po współczesne. Przeprowadzając wszechstronną analizę kobiecości w kontekście historycznym i kulturowym, autorka zastanawia się, czy bycie kobietą jest istotnie przywilejem. W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, ważne miejsce zajmują rozważania o istocie człowieka w ogóle, o istocie wolności czy o religijnym wymiarze bytu ludzkiego. Aby dogłębnie zrozumieć doniosłość kobiecej misji, należy – według autorki - otworzyć nasze umysły i serca na przesłanie ze strony tego, co nadprzyrodzone.

"Poprzez aroganckie uznanie samych siebie za równych Bogu Adam i Ewa zaczęli wojnę z hierarchią wartości. A kiedy już raz równowaga została zachwiana, przyniosło to zgubne konsekwencje, które okazały się szczególnie złowrogie dla kobiet. A taj jak dusze naszych pierwszych rodziców zbuntowaly się przeciwko Bogu, tak również ich ciała zbuntowały się przeciwko ich duszom, którym miały podlegać. To właśnie wtedy uświadomili sobie, że <<są nadzy>>".
Od tego czasu nierozstrzygnięty pozostaje problem wyższości płci, choć wielu, nie tylko filozofów, go podejmowało.
Czy można mówić o wojnie płci? Czy feministki nie zatraciły instynktu samozachowawczego? I wreszcie: czy "bycie kobietą" to przywilej czy przekleństwo?
Liczba stron 128
Format 155 x 225
Oprawa twarda
Zobacz inne książki autora: Alice von Hildebrand
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.