• Kategorie
  • Bella Szwarcman-Czarnota - Księga Kobiet -Kobiety Księgi

Symbol: 2138
29.90
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 14 dni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Książka zawiera komentarze do poszczególnych czytań Pięcioksięgu. W Starym Testamencie znajdziemy historie wielu kobiet, zazwyczaj jednak pozostają one w tle biblijnych rozważań. Teraz - dzięki komentarzom Autorki - na nowo możemy odkryć ich przesłanie.

Począwszy od drugiej połowy XX wieku grupa kobiet piszących, wygłaszających i publikujących komentarze biblijne stale się rozrasta, by wymienić choćby najznamienitsze: Naomi Graetz, Nechamę Leibowitz, Avivę Gottlieb-Zornberg, Ellen Frankel i wiele innych. Nie sądzę, by była choć jedna społeczność żydowska, w której kobiety nie komentowałyby Tory, co więcej – mam wrażenie, że w znacznej mierze odnowa i ożywienie przyszły do wszystkich denominacji judaizmu, nie tylko reformowanych, właśnie za sprawą coraz szerszego udziału kobiet. Co więcej, również w ugrupowaniach najzupełniej świeckich Tora jest studiowana i komentowana jako część dziedzictwa, jako istotna tradycja".

Wielu komentatorów biblijnych krytykuje Mojżesza, który wysłał dwunastu zwiadowców do Ziemi Izraela. Powiadają, że powinien był wysłać raczej kobiety, nie mężczyzn. Mamy więc obowiązek dążyć do naprawienia tej sytuacji, bo mądrość i wiedza kobiet jest nam potrzebna, musimy uczynić wszystko, by się od nich uczyć.

Książka Belli Szwarcman - Czarnoty Księga Kobiet – kobiety Księgi. Komentarze do Tory jest częścią tego przedsięwzięcia. Pozwala nam głębiej zrozumieć Torę oraz odkryć nowe przesłania i nauki w nich zawarte.
Format 140 x 202mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.