• Kategorie
  • Biblia audio. Superprodukcja Stary i Nowy Testament

149.00
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 14 dni
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.781 kg
„Biblia Audio – superprodukcja” - Stary i Nowy Testament to nagranie z udziałem 10 000 osób, 480 aktorów, tła dźwiękowe rejestrowane w Izraelu, ponad 3 miliony pobrań i odsłuchań Nowego Testamentu, ponad 2 lata pracy – zakończono nagrania do największego słuchowiska w Europie. „Biblia Audio – superprodukcja” to realizacja, w której biorą udział największe polskie gwiazdy, aktorzy amatorzy, muzycy, duchowni. 
 
„Biblia Audio – superprodukcja”, czyli Stary i Nowy Testament to największy audiobook w Europie, w którego tworzenie włączyli się czołowi polscy aktorzy. Prace nad słuchowiskiem rozpoczęły się w lutym 2015 roku.
 
Tła dźwiękowe, nagrania świątyń, ulic, ludzi, miast i pustyń, rejestrowano w Izraelu,
 
„Realizowaliśmy nagrania świątyń, pustyń, ulic, miast, ludzi. Bardzo chcieliśmy aby Biblia Audio była nasączona duchem miejsca,  w którym działy się opisywane wydarzenia. Oczywiście w sposób symboliczny – bo pojechaliśmy tam, gdzie po prostu jest w bezpiecznie. Już we wczesnej fazie planowania tej produkcji, wiedzieliśmy, że musimy pojechać po dźwięki, których nie można nagrać w studio, lub kupić w bibliotekach dźwiękowych” – opowiada Krzysztof Czeczot. 
 
W lipcu 2017 roku, podczas rocznicy Światowych Dni Młodzieży, w nagraniu do projektu wzięło udział 10 000 osób zgromadzonych w Tauron Arenie w Krakowie. Amatorzy brali również udział w nagraniu poszczególnych ról i psalmów. Współpraca osób niezwiązanych na co dzień ze środowiskiem artystami oraz profesjonalistów sprawia, że udźwiękowienie najważniejszej księgi świata jest projektem kulturalnym i społecznym. W projekt zaangażowała się również Anna Dymna, która wspólnie z podopiecznym fundacji „Mimo Wszystko” nagrała wzruszający Psalm V.
 
Najwyższej klasy efekty dźwiękowe i oryginalna muzyka autorstwa Adama Walickiego przenoszą słuchających w świat opowiadanych historii.

Format: 12 CD w formacie MP3
Czas trwania: 113 godz.

 image


Krzysztof Czeczot: Zakończenie realizacji to był absolutnie niezwykły moment w całej naszej produkcji, pewnie też i w moim życiu. Nagle dociera do ciebie: to koniec, zeralizowaliśmy całość. Od pierwszego do ostatniego słowa. Przez prawie trzy lata zajmowaliśmy się w głównej mierze tą produkcją, 480 nagranych osób, i nagle w kalendarzu nie ma już zielonego paska z treścią NAGRANIE DO BA. Jestem szczęśliwy, wzruszony i wdzięczny jednocześnie. I dumny. Bo udało nam się zrobić coś, czego jeszcze nikt wcześniej nie zrobił na taką skalę. Teraz już ostatnie prosta. Jesteśmy już tak bardzo blisko. 
 
W rolę Boga wcielił się Jerzy Trela, zaś w rolę Jezusa – Adam Woronowicz. W produkcji udział wzięli także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Krystyna Janda, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Łukasz Simlat, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik i wielu innych.
 
W nagraniach wzięli udział także dostojnicy: Prymas Polski Wojciech Polak oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.
 
„Czujemy się ogromnie zaszczyceni, że mogliśmy w naszym studio gościć Naczelnego Rabina Polski Pana Michaela Schudricha oraz Prymasa Polski księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, którzy po raz pierwszy w historii wzięli udział we wspólnym nagraniu fragmentów Księgi Wyjścia. Zaprosiłem do studia wspomnianych Dostojników, by tym nagraniem zaznaczyć wielopokoleniową tradycję współistnienia obu kultur – żydowskiej i polskiej. Żeby przez to skromne działanie, na tyle ile to jest możliwe, umacniać łączące nas więzi”.


Krzysztof Czeczot
 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Sklep zamknięty

PRACE NA WYSOKOŚCIACH!
Majstrujemy przy serwerze. Zapraszamy po godzinie 14:00!