• Kategorie
  • Błogosławieni miłosierni - album papieski

Symbol: 2284
Brak towaru
63.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.658 kg

BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI

Nowy album papieski Grzegorza Gałązki

ze słowem wstępnym kardynała Christopha Schönborna OP z Wiednia

Kult Bożego miłosierdzia, jak złota nić, wpisał się w pontyfikat Jana Pawła II. To On, w głównej mierze, przyczynił się do jego rozpowszechnienia na skalę światową.

Tematyka miłosierdzia Boga względem człowieka okazała się jedną z głównych myśli przewodnich nauczania Papieża Polaka. W trzecim roku pontyfikatu - 30 listopada 1980 r. - ogłosił światu encyklikę „Dives in misericordia". 18 kwietnia 1999 r. beatyfikował, a 30 kwietnia 2000 r. kanonizował siostrę Faustynę Kowalską - „sekretarkę" Bożego miłosierdzia. Podczas kanonizacji ustanowił drugą niedzielę wielkanocną Świętem Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła. Zaś 17 sierpnia 2002 r. - podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski - konsekrował w Krakowie-Łagiewnikach świątynię Bożego miłosierdzia i dokonał aktu zawierzenia całego świata miłosiernemu Bogu. A już chyba najwymowniejszym znakiem z nieba, co do słuszności zabiegów Jana Pawła II w sprawie Bożego miłosierdzia, potwierdzającym te Jego starania, była sama śmierć Ojca Świętego w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia - 2 kwietnia 2005 roku.

Album Błogosławieni miłosierni przypomina nam przesłanie Jana Pawła II o miłosierdziu Bożym. Zamieszczone w tej publikacji teksty Papieża, a zwłaszcza encyklika Dives in misericordia, przybliżają nam tajemnicę miłosierdzia Bożego i wołają o miłosierdzie, którego tak bardzo potrzebuje człowiek i świat współczesny (por. Dives, 2). Życie i czyny wielkich apostołów miłosierdzia Bożego, o których jest wzmianka w tym albumie: św. siostry Faustyny Kowalskiej, św. ojca Pio z Pietrelciny, św. brata Alberta Adama Chmielowskiego, bł. Matki Teresy z Kalkuty potwierdzają, że miłosierdzie Boże znajduje odzwierciedlenie w miłosierdziu ludzi, w konkretnych dziełach miłości człowieka.

„Słowo wstępne" do albumu napisał kardynał Christoph Schönborn OP z Wiednia.

Zdjęcia, wykonane przez rzymskiego fotografika Grzegorza Gałązkę, ukazujące m.in. dzisiejszą rzeczywistość świata, doskonale komponują się w teksty papieskie i wspaniale ilustrują tematykę albumu. Po raz kolejny przypominają nam i uobecniają wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II, wielkiego czciciela i nauczyciela Bożego miłosierdzia, orędownika cierpiących i najbiedniejszych.

Żywimy wielką nadzieję, że album „Błogosławieni miłosierni" przyczyni się do rozniecania na nowo „iskry miłosierdzia Bożego" w tych, którzy go będą czytać i oglądać. Niech to orędzie będzie dla nich treścią życia i źródłem nadziei, ponieważ to „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...) Nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem nowej cywilizacji - cywilizacji miłości" (Jan Paweł II, Łagiewniki, 2002 r.).

ks. Edward Data

ks. Sylwester Łącki CSMA

Liczba stron 160
Format 320 x 250
Oprawa oprawa twarda, szyta i klejona
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.