• Kategorie
  • Bp Antoni Długosz, Bożena Hanusiak - Jezu, ufam Tobie. Modlitewnik pierwszokomunijny - okładka czarna

14.90
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena dostawy 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
Dostępność 0 szt.
Waga 0.23 kg
Najnowszy modlitewnik przygotowany z myślą o dzieciach przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Powstał z potrzeby - zgłaszanej przez wielu duszpasterzy - dostosowania języka komentarzy i modlitw do świadomości najmłodszych. Pierwsza w życiu książeczka do modlitwy nie może zniechęcać i odrzucać! Tylko zrozumiały i komunikatywny modlitewnik może spełnić swoją rolę. Nam znakomicie udało się połączyć przekaz na poziomie świadomości małych odbiorców z pięknem i bogactwem tradycyjnych modlitw.

Autor, jak nikt inny, potrafił podbić serca dzieci oraz swoją pracą duszpasterską zdobyć ich zaufanie. Te fakty dają poniekąd gwarancję, że bardzo ciepło przyjmą one ofiarowaną im przez ulubionego biskupa książeczkę. To zaś sprawi, że chętniej będą z niej korzystać i dzięki niej zbliżać się do Boga.

·        Oprócz tradycyjnych modlitw i nabożeństw (różańca, drogi krzyżowej, gorzkich żali) modlitewnik zawiera modlitwy, które pomogą w nawiązywaniu relacji z Panem Jezusem jako kochającym Bogiem i najbliższym Przyjacielem obecnym przy nas w każdym momencie życia. Są tak przygotowane, aby dziecko uczyło się rozmowy z Nim w wydarzeniach codziennego dnia: uwielbienia, dziękczynienia, prośby, adoracji.

·        Modlitewnik ma pomóc przede wszystkim w spotkaniach z Panem Jezusem w Eucharystii oraz sakramencie pokuty. Zawiera mszał wraz z komentarzami, by pomagać w uważnym i owocnym uczestnictwie we Mszy Świętej.

·        Rozdział poświęcony przygotowaniu do spowiedzi wraz z modlitwami zbliżyć ma do Jezusa Chrystusa, który kocha nas, z miłosierdziem odpuszczając winy, zaś rachunek sumienia – pomóc w kształtowaniu sumienia.

·        Odniesienia do Biblii oraz modlitwy biblijne pomogą odkryć już we wczesnym wieku słowo Boże.

·        Modlitwy do Maryi posłużą pogłębianiu relacji z Nią: odkrywaniu Jej matczynej obecności i pomocy. Modlitwy do św. Józefa nauczą oddawania się pod Jego opiekę. Modlitewnik pomoże także dziecku nawiązać przyjaźń z aniołami obecnymi w naszym życiu oraz świętymi.

·        Zbioru modlitw dopełnia wybór pieśni kościelnych, pięknych, polskich, tradycyjnych i nowych.


Drodzy Przyjaciele!

Pan Bóg, nasz dobry Ojciec, daje nam życie, piękny świat oraz inne prezenty, do których należy ludzka mowa. Dzięki niej kontaktujemy się z ludźmi oraz z Panem Bogiem.

Rozmowę z Bogiem nazywamy modlitwą. Możemy modlić się swoimi słowami, opowiadając Panu Bogu o radościach, smutkach, zwycięstwach i przegranych. Modlimy się także śpiewem, tańcem oraz tradycyjnym pacierzem. Możemy również korzystać ze zbioru różnych modlitw znajdujących się w tym modlitewniku. Zawarte w nim modlitwy pomogą Wam rozmawiać z Panem Bogiem: w domu, na katechezie, a także w kościele. Niech ta książeczka stanie się Waszym nieodłącznym przyjacielem!


Z serca Wam błogosławię

bp Antoni DługoszZobacz inne książki autorów: bp Antoni Długosz, Bożena Hanusiak


Liczba stron 376
Format 90x125
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.