• Kategorie
  • Christopher West - Dobra nowina o seksie i małżeństwie

Odpowiedzi na szczere pytania dotyczące nauki Kościoła

Brak towaru
29.90
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.405 kg
Autor, w formie często kontrowersyjnych pytań i szczerych odpowiedzi, przedstawia argumenty przemawiające za słusznością nauki Kościoła, dotyczącej ludzkiej płciowości i małżeństwa. Wskazując na tak konsekwentnie głoszoną przez Jana Pawała II szczególną godność kobiety i mężczyzny, przekonuje, że tylko mądre i odpowiedzialne pielęgnowanie daru miłości może zaspokoić ludzką tęsknotę za jednością i szczęściem.


Praktyczny wartościowy poradnik dla ludzi wolnego stanu, narzeczonych, małżonków i wszystkich, którzy poszukują szczęścia w miłości, a także tych, którzy już je znaleźli, aby ich szczęście stawało się coraz pełniejsze. Nowe, poprawione i uzupełnione wydanie bardzo poczytnej książki.

Christopher West jest współpracownikiem arcybiskupa Denver Charlesa J. Chaput jako doradca i wykładowca do spraw seksulaności ludzkiej, małżeństwa i życia rodzinnego. Dzięki swym licznym artykułom, wystąpieniom publicznym i kasetom na temat "teologii małżeństwa" Jana Pawła II jest uznanym międzynarodowym autorytetem w tej dziedzinie.

FRAGMENT

1. Co, na Boga, ma Kościół katolicki przeciwko antykoncepcji?
 
Wnikliwy czytelnik zauważy, że wszystko, o czym była mowa do tej pory, prowadzi nas prostą drogą do wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Zacznijmy więc je omawiać cytując raz jeszcze główną tezę tej książki i uzupełniając ją pewnym pytaniem:
Seks jest naprawdę seksem jedynie w tym stopniu, w jakim uczestniczy w ”tak” przysięgi małżeńskiej. Czy może zaistnieć sytuacja, w której para małżeńska ma prawo złamać przysięgę?
Możemy się wymądrzać, zżymać i wściekać do woli, ale nie zmienimy faktu, że integralną częścią sakramentalnego “tak” jest otwarcie na potomstwo. Ktoś mógłby zaoponować: “Dane małżeństwo może być generalnie otwarte na potomstwo, ale nie za każdym razem, kiedy współżyją ze sobą”. Ma to mniej więcej taki sens jak stwierdzenie: “Dane małżeństwo może być generalnie nastawione na wierność, ale nie za każdym razem, kiedy współżyją seksualnie”. Jeśli widzimy jakąś sprzeczność w zobowiązaniu do wierności... ale nie zawsze, powinniśmy bez trudu zrozumieć sprzeczność w zobowiązaniu do otwarcia na potomstwo... ale nie zawsze.

Czy może istnieje jakaś droga wyjścia z kłopotliwego położenia, w jakim stawia nas powyższy wywód?
SPIS TREŚCI


Przedmowa

Wprowadzenie

WIELKA TAJEMNICA
Zacznijmy od fundamentów

KTO TO MÓWI?
Autorytet Kościoła i inne pytania wstępne

CO ZNACZY TWOJE „TAK”?
Podstawowe wiadomości o małżeństwie i ślubie kościelnym

ZANIM POWIESZ „TAK”
Czystość pozamałżeńska

KIEDY JUŻ POWIESZ „TAK”
Czystość w małżeństwie

„TAK”... I NIE!
Antykoncepcja

„TAK”... ALE NIE TAK, JAK CHCE BÓG
Techniki reprodukcyjne

KIEDY „TAK” JEST NIEMOŻLIWE
Pociąg do tej samej płci

„TAK” SAMEMU BOGU
Seks a powołanie do celibatu


PodziękowaniaZobacz inne książki autora: Christopher West

Liczba stron 328
Format 125 x 195 mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.