• Kategorie
  • Cracoviana

Brak towaru
45.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.

Gra „Cracoviana” to pasjonujący spacer ulicami starego Krakowa, na których można spotkać ślady dawnych historycznych wydarzeń, władców, artystów i naukowców, a także współczesnych wybitnych Polaków. Dla tego wielkiego zbioru wspólnym mianownikiem jest właśnie Kraków. Poznajemy klimat miasta, jego bogatą historię i tradycję. To gra dla tych, którzy chcą barwnie opowiadać o Krakowie swoim dzieciom i wnukom, a przy tym samemu się nie nudzić.

Celem graczy jest jak najszybsze zebranie jak największej ilości kartoników z basztami. Wygrywa ten, kto pierwszy tego dokona i dotrze na Wawel. Gracze poruszają się po polach symbolizujących ulice Starego Miasta. Na przecięciach ulic umieszczone są zworniki w 10 kolorach, które odpowiadają kolorom kart z 10 zestawów. Gracz stając na takim polu odpowiada na pytanie z jednego z działów (Berło i buława, Dzieła sztuki, Legendy, Pędzel i dłuto, Pióro, Scena, Święci, Tradycje, Zabytki, Wydarzenia).

Gracze wędrując po planszy mogą też utrudniać innym zawodnikom dotarcie do swoich ulubionych działów poprzez stawianie barykad. Kolejnym elementem gry pozwalającym na interakcję między zawodnikami są strzałki: dzięki nim można rywalom nakazać kierunek podróży lub jego zmianę..

Partner: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego

Patroni medialni: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, NaszeMiasto.pl, RodzinnyKraków.pl

Wiek gracza: 7+ lat
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 30-40 min

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.