• Kategorie
  • Diurnale Romanum

Symbol: 6162

Wg Breviarium Romanum 1962

360.00 -5% 342.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 0
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 3 szt.
Waga 0.25 kg

Jednotomowe wydanie tradycyjnego Brewiarza Rzymskiego zawierające wszystkie dzienne godziny kanoniczne, stąd nazwa Diurnale. Ponieważ Diurnale nie zawiera Matutinum (Godzina Czytań), pozwala na wygodne posługiwanie się brewiarzem w ciągu dnia, podczas wypełniania różnych obowiązków przez osoby duchowne czy świeckie.

Jako dodatek do tej wersji skróconej Brewiarza, załączone zostały na końcu różne litanie, a nawet fragmenty Rytuału Rzymskiego, które mogą być przydatne kapłanowi w czasie dnia spędzanego poza parafią czy domem zakonnym, jak chociażby modlitwy nad osobą umierającą.

Niniejsze wydanie z 1961 roku (zgodnie z edycją z 1962 r. tradycyjnego Brewiarza Rzymskiego) zawiera tylko teksty łacińskie Psalmów (Wulgata) umieszczone w jednej kolumnie, z tłumaczeniem niemieckim w drugiej, drukowane czcionką czarną z czerwonymi dodatkami na kremowym papierze biblijnym.

Ponadto księga posiada 4 kolorowe wstążki, zaokrąglone narożniki kartek, z czerwonymi brzegami. Oprawa jest twarda, obszyta czarną tkaniną ze złotym wytłoczeniem.


Polecamy też pełne wydanie Brewiarza:

BREVIARIUM ROMANUM

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.