• Kategorie
  • Docebo gra

Brak towaru
46.00
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.

Docebo  jest to gra, która została opracowana z myślą o katolikach. Tych wierzących by podczas gry mogli sprawdzać swoją wiedzę religijną i tych mniej zaangażowanych religijnie, by poprzez zabawę pogłębiali swoją znajomość Kościoła.

Docebo to religijna gra edukacyjna wyrabiająca spostrzegawczość i refleks. Jest to przede wszystkim gra, podczas której można poznać nazwy i zastosowanie „przedmiotów” (i ludzi) spotykanych w kościele. Jej zasady pozwalają także na wyrobienie dobrej cechy uczciwości.

Jak gra się w Docebo?
 
Docebo to 85 symboli na 85 kartach, po 9 symboli na karcie. Uczestnicy zabawy rozkładają wszystkie karty na stole. Gracze mają za zadanie odnależć dwie takie same karty i głośno je nazwać.Zanim jednak to zrobimy, koniecznie powinniśmy zapoznać się z nazwami poszczególnych przedmiotów, które są opisane na odwrocie kart. To pozwoli nam na sprawne nazywanie ich podczas gry. Po zapoznaniu się z symbolami omawiamy lub odczytujemy zasady gry wybieramy dowolny wariant, z trzech, które zaproponowaliśmy, a o których można przeczytać w instrukcji lub na stronie internetowej.

WARIANT 1
Gra zawiera 170 kartoników z obrazkami, które należy dobrać w pary (85 par). Wszystkie kartoniki rozkładamy na stole obrazkami do dołu. Następnie gracze (lub drużyny) na zmianę odkrywają obrazki, starając się zapamiętać gdzie, który leży i próbując znaleźć pasującą parę. Jeśli gracz znajdzie pasującą parę obrazków przysługuje mu kolejny ruch. Wygrywa ten, kto zbierze największą liczbę par.
 
WARIANT 2
Innym wariantem gry jest łączenie przedmiotów/osób w grupy. Tworzymy dwie drużyny i wyznaczamy prowadzącego, który wydaje komendy, np. Znajdźcie wszystkie nakrycia głowy, strój biskupa, bieliznę kielichową… (Więcej propozycji komend na stronie www.docebo.pl).
Gra od 3 do 103 lat.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.