• Kategorie
  • Edmund Kowalski CSsR - Osoba i bioetyka + CD

Zagadnienia biomedyczne dla duszpasterzy i katechetów

48.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 1 szt.
Waga 0.974 kg

Nakład wyczerpany

Zapłodnienie in vitro, aborcja, eutanazja, ekologia... – to tylko niektóre zagadnienia, które często pojawiają się nie tylko w dyskusjach medialnych, ale także w pytaniach stawianych przez młodzież. Autor z myślą o duszpasterzach i katechetach w przystępny sposób przedstawia poszczególne problemy etyki życia, obficie cytując nauczanie Magisterium Kościoła oraz odwołując się do powszechnie znanych przypadków.

Książka obejmuje najważniejsze kwestie biomedyczne zogniskowane wokół trzech podstawowych etapów życia człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem ingerencji biomedycznych w początki zycia ludzkiego, jego trwanie i zakończenie.

Dodatkiem do książki jest płyta CD zawierająca prezentacje multimedialne do wykorzystania w katechezie. Książka powinna się znaleźć w bibliotece podręcznej każdego duszpasterza i katechety!

"Książka Osoba i bioetyka" istanowi opracowanie fundamentalnych zagadnień bioetycznych w oparciu o założenia personalistycznej koncepcji etyki i antropologii. W tej perspektywie naczelne i uniwersalne normy moralności bazują na godności osoby ludzkiej, stworzonej na obraz i podobieństwo Boga, której niepowtarzalne dobro wyznaczone jest przez jej specyficzny, osobowy sposób istnienia. Rozpoznana godność osoby ludzkiej wskazuje na obecne w każdym człowieku osobowe dobro, a tym samym na istnienie obiektywnej prawdy moralnej. Jej odczytanie dokonuje się na płaszczyźnie słusznego rozumu (racjonalnej natury ludzkiej), który poprzez należycie ukształtowane sumienie staje się podstawą do oceny słuszności lub niesłuszności konkretnego działania ludzkiego." - kard. Zenon Grocholewski, Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego

Liczba stron 438
Format B5
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.