• Kategorie
  • Ewa Makulec - Totus Tuus Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort mistrz duchowy św. Jana Pawła II

29.99
szt. Do przechowalni
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 6 szt.
Waga 0.084 kg

FILM dokmentalny (DVD video) - 45 min pokazujący życie i misję św. Ludwika z Montfort w nawiązaniu do TOTUS  TUUS bł.  Jana Pawła II. Z okazji 50. rocznicy kanonizacji  Św. Ludwika Grignion de Montfort  w 1997 r.


Św. Jan Paweł II w liście do rodziny montfortańskiej napisał m.in.:

Drodzy Bracia i Siostry wielkiej rodziny montfortańskiej (…)  zobowiązuję was, abyście pomnażali to dobro, gdyż nie powinno się go skrywać. W nauczaniu waszego fundatora odnajdujemy tematy, będące przedmiotem medytacji całego Kościoła. Obejmuje ono drogę do prawdziwej Mądrości, którą powinno się wskazać tylu młodym, poszukującym sensu i modelu życia.


Film został nagrodzony w Konkursie Towarzystwa Uniwersyteckiego FIDES et Ratio na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nagrodą Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego Prymasa Seniora oraz nagrodą Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Film nominowany do nagrody Feniks

„W historii zbawienia wielką rolę odgrywają kobiety, spełniając misję tak w Starym, jak i w Nowym Testamencie. Przewodzi im charyzmat Matki Bożej, która towarzyszy nie tylko misji swojego Syna, ale nadal „pisze” historię zbawienia przy współpracy wielu ludzi. Należy do nich św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, który podał istotę więzi z Matką Bożą w książce Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. Zawarte tam przesłanie formowało przyszłego Jana Pawła II, który jako pracownik fabryki sody nie rozstawał się z Traktatem. Godnym polecenia jest zaznajomienie się z filmem Ewy Makulec, ukazującym misję maryjnego herolda". 

bp Antoni Długosz


"Film przybliża postać św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, który prowadzi do zawierzenia się Matce Bożej, byśmy i my za przykładem św. Jana Pawła II mogli chociaż nieśmiało i w pokorze powtórzyć Totus Tuus”.

Ks. prał. Wincenty Kochanowski


Pokój i dobro! Oglądałam nagrany przez Panią film o św.Ludwiku Grignion de Montfort i chcę Pani podziękować za to dzieło. Uważam, że jest to coś wspaniałego. Mówi Pani o nim z wielkim wyczuciem jego ducha i posłannictwa, z wdzięcznością za jego dzieło, które trwa w Kościele. Dziękuję za to. Ten film to nieodzowna pomoc dla kogoś kto chce żyć duchem św. Ludwika na wzór bł. Jana Pawła II. 

Z wyrazami szacunku

Bożena Brandenburg

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Sklep zamknięty

PRACE NA WYSOKOŚCIACH!
Majstrujemy przy serwerze. Zapraszamy po godzinie 12:00!