• Kategorie
  • Feldman Wilhelm - Dzieje polskiej myśli politycznej w okresie porozbiorowym Tom 1 i 2 (komplet)

Brak towaru
89.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Polską myśl polityczną okresu zaborów na terenie calej dawnej Rzeczypospolitej zdominowała przede wszystkim kwestia odzyskania niepodległości. W jaki sposób kolejne pokolenia próbowały odpowiedzieć na to pytanie - "jak wybić się na niepodległość" - jest główną treścią bardzo ciekawie i żywo opowiedzianych "Dziejów polskiej myśli politycznej...".

Polska na skutek II Wojny Światowej utraciła znów swą niepodległość a jej dalsze losy po dziś dzień zdominowane są przez obce Polsce tradycje polityczne, dzieje myśli politycznej w praktyce i w teorii "robią" od dziesięcioleci ludzie obcy nam cywilizacyjnie, narodowościowo i kulturowo.

Tym bardziej zatem warto zapoznać się z dziełem, który ukazuje polski punktu widzenia na największy nasz historiozoficzny dylemat - państwowości i suwerenności nieustannie zagrożonej, traconej i odzyskiwanej. Chociaż nie musimy zgadzać się ze wszystkimi tezami autora to przynajmniej mamy pewność, że jest on zakotwiczony w naszej tradycji. Gdy w kraju coraz więcej mają do powiedzenia Niemcy, a postepuje także rusyfikacja polkskiej kultury, sceny politycznej, gdy wokół nastepuje zmoskwiczenie ducha do tego stopnia, iż coraz mniej mamy wspólnego z poprzednimi pokoleniami, gdy nawet kościół ulega jakiejś prawosławizacji sakralizując władzę dla jej siły a nie dla jej zgodności z wolą Boga i planami Bożej Opatrzności, koniecznie trzeba zapoznać się z dorobkiem jednego ze znakomitych myślicieli, którego dorobek ubogaca historiografię niepodległościową.

Myśl polską dążącą do wolności a nie do ugody z zaborcą. Pokladającą ufność we własne siły i dumną z osiągnięć własnej kultury i własnego czynu. Ksiązka ta nie była wznowiana w ostatnich dwudziestu latach w UBekistanie, z tych samych "oczywistych" względów była na indeksie w dobie "polskiej" historiografii komunistycznej (której dorobek tak naprawdę należaloby unicestwić, jako że pisany był przez szechterowsko-michnikowych renegatów pod dyktando i na potrzeby bolszewickiej Targowicy).
Liczba stron Tom 1 - 444, Tom 2 - 388
Format A5
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.