• Kategorie
  • George Weigel, Tomasz P. Terlikowski, Peter Kreeft - W obronie zachodniej cywilizacji - komplet 3 książek

Chrześcijanie w sporze z kulturą laicką

Brak towaru
25.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.

Ciekawy zestaw książek poruszających kluczowe zagadnienia dotyczące kulturowych i cywilizacyjnych zagrożeń współczesności.


KATEDRA I SZEŚCIAN George Weigel (s. 208)

Która kultura nastawiona jest na bardziej zdecydowaną obronę moralnych podstaw demokracji, która jest bardziej przyjazna ochronie praw człowieka i propagowaniu wspólnego dobra? Kultura, która stworzyła zimny, racjonalistyczny Grand Arche de la Défense, czy kultura ucieleśniona w katedrze? Rozstrzygnięcie sporu o sześcian i katedrę nie jest tylko czysto teoretyczną kwestią estetyczną, czy ideologiczną. Autor udowadnia, że stawką w tym starciu jest przyszłość Europy, demokracji i całego wolnego świata.


EKUMENICZNY DŻIHAD Peter Kreeft (s. 230)

Kreeft wzywa do pobudki wszystkich bogobojnych chrześcijan, Żydów i muzułmanów, by zjednoczyli się w „wojnie religijnej” przeciwko wspólnemu wrogowi bezbożnego świeckiego humanizmu, materializmu i niemoralności. Kreeft wzywa do moratorium na nasze wzajemne polemiki, aby uformować sojusz do wspólnej walki o ocalenie zachodniej cywilizacji.


KIEDY SÓL TRACI SMAK Tomasz Terlikowski (s. 232)

Książka jest próbą przedstawienia mapy nowego sporu w łonie chrześcijaństwa. Granice w kwestiach moralnych przechodzą w poprzek dotychczasowych podziałów. Anglikanie, którzy do niedawna byli najbliższym katolikom wyznaniem protestanckim, stają się najbardziej odległym antropologiczno-moralnie kościołem chrześcijańskim. A baptyści czy zielonoświątkowcy, którzy jeszcze niedawno widzieli w rzymskich katolikach dzieci wielkiej nierządnicy, teraz coraz częściej przyznają, że to do nas jest im bliżej niż do pozostałych protestantów.


Zobacz inne książki autora: George Weigel, Tomasz P. Terlikowski, Peter Kreeft

Format 140 x 200 mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.