• Kategorie
  • Gerhard Lohfink - Modlitwa moją ojczyzną. Teologia i praktyka modlitwy chrześcijańskiej

Symbol: 2901
Brak towaru
35.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.372 kg
Jeśli czujesz się bezsilny i nie wiesz, jak odnaleźć nowe drogi modlitwy, IDŹ DO AKADEMII MODLITWY księdza Gerharda Lohfinka. Książka Modlitwa moją ojczyzną pokazuje, jak bardzo Msza Święta i Biblia tworzą wspólny wszystkim katolikom „krajobraz modlitwy”. Lohfink podkreśla, że modlić się to znaczy żyć w modlitwie.

Jeśli modlitwa ma zagarnąć nas całych, powinna być różnorodna, czerpać inspiracje od najlepszych, skłaniać do działania - albo więcej: być działaniem. Musi, walczyć” z Bogiem, ale też paradować przed Nim, gdy odnosimy zwycięstwa, albo płakać, gdy przegrywamy. Nie stanie się jednak ojczyzną, nie zadomowimy się w niej, jeśli lepiej nie poznamy, o co tak naprawdę w niej chodzi. Jeśli się modlisz i trudno ci poukładać swoje doświadczenie, ta książka będzie dla ciebie jak mapa, pomoże ci się odnaleźć.


Gerhard Lohfink (ur. 1934), ksiądz, wybitny egzegeta Nowego Testamentu, wieloletni wykładowca uniwersytetu w Tybindze, autor licznych publikacji (po polsku ukazały się: Czy Bóg potrzebuje Kościoła?; Czy Jezus głosił utopię?; Ostatni dzień Jezusa; Maryja - nie bez Izraela [współautor]). W 1987 r. zrezygnował z kariery uniwersyteckiej, by swoje życie i pracę w pełni związać ze wspólnotą Katholische Integrierte Gemeinde.

Gdy się modlę, to nie chcę być przede wszystkim wychowywany. Pragnę stanąć przed Bogiem. Chcę Go wzywać. Chcę otworzyć przed Nim swoje serce. Chcę się Mu poskarżyć. Pragnę wyznać Mu swoją bezsiłę. Chcę Mu powiedzieć, że jest większy ode mnie. Jeśli to również mnie wychowuje i zmienia, to dobrze. Ale na pierwszym planie modlitwy nie powinna znajdować się teologiczna instrukcja.


WYRÓŻNIENIE FENIKS 2012 w kategorii: "książka autora zagranicznego"

Za błyskotliwe i wielce pouczające wprowadzenie do teologii modlitwy. Książka odsłania, w perspektywie liturgicznej i biblijnej, a zwłaszcza starotestamentalnych psalmów, drogi, na których modlitwa staje się codzienną praktyką, miejscem zakorzeniającym ludzką egzystencją w samym środku Bożej miłości i Bożego miłosierdzia. To praktyczny przewodnik pozwalający odzyskać wartość i najgłębszy sens wszelkich religijnych odniesień do Stwórcy. Przydający odwagi, by po prostu się modlić.


Zobacz wszystkie książki autora: Gerhard Lohfink
Liczba stron 252
Format 140x207
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.