• Kategorie
  • Guy Bedouelle OP - Dominik, czyli łaska Słowa

27.00
szt. Do przechowalni
Czas realizacji zamówienia do 5 dni
Cena dostawy 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
Dostępność 0 szt.
Waga 0.4 kg
Zostaw telefon

Studium o Św. Dominiku, założycielu zakonu dominikanów, ze wstępem Krzysztofa Popławskiego OP-Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów.

Guy Bedouelle OP (ur. 1940) jest doktorem teologii, specjalizuje się w historii Kościoła. Do zakonu dominikanów wstąpił w wieku 25 lat. Od roku 2008 jest rektoreml’Université Catholique de l’Ouest (wcześniej profesor na wydziale teologicznym uniwersytetu we Fryburgu). Przed wstąpieniem do zakonu odbył studia w Institut d’Études Politiques i École Nationale d’Administration w Paryżu. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu historii Kościoła, humanistyki i duchowości. W Polsce ukazały się m.in. Wielka ilustrowana historia Kościoła, Kościół w dziejach, Na obraz Świętego Dominika.


Liczba stron 388
Format 12.5 x 19.5 cm
Oprawa miękka
Bardzo się cieszę ze wznowienia książki Guy Bedouelle’a "Dominik, czyli łaska Słowa", która zwłaszcza w kontekście zbliżającego się jubileuszu (w 2016 roku zakon dominikański będzie obchodził jubileusz osiemsetlecia powstania) ustanowi cenną pomoc, by na nowo zachwycić się postacią św. Dominika i dominikańską tradycją. Nie tylko chodzi tu o samych dominikanów, ale także tych wszystkich, którzy razem z nami podążają Bożymi drogami w różnych miejscach i poprzez różne posługi. 

I bodaj najważniejszy dla mnie cytat o św. Dominiku pochodzący z tej książki: „W perspektywie Ewangelii widział również świat. Aby rozpoznać potrzeby swego czasu, rzucał wokół siebie spojrzenie oświecone Ewangelią. Pierwszym krokiem była niewątpliwie kontemplacja: Dominik odkrywał świat stworzony, który jest dobry, szedł ku światu już odkupionemu, lecz smucił się, widząc, że jest on jeszcze zbłąkany, zagubiony i nieszczęśliwy, gdyż nie wprowadził w czyn Słowa Życia”.

Niech św. Dominik uczy nas spojrzenia oświeconego Ewangelią.


Krzysztof Popławski OP
Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów
Warszawa 2011

I tak przez wieki działa urok Dominika, o czym świadczy tyle dusz pociągniętych do niego i do Boga, jak Reginald, Jordan z Saksonii, Ugolino i tylu innych; Dominik „szybko też i bez trudu zdobywał serca wszystkich, którzy go zaledwie ujrzeli”. Ale trzeba nieznużenie powtarzać, że urok Dominika to urok Ewangelii, jego łaska to łaska Słowa.

G. Bedouelle OP

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.