• Kategorie
  • Iwo Cyprian Pogonowski - Żydzi w Polsce

Od Congresus Judaicus w Polsce do Knesetu w Izraelu. Historia udokumentowana

95.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 1 szt.
Waga 1.474 kg

Wreszcie po wielu latach oczekiwań przetłumaczone na język polski dzieło Iwo Cypriana Pogonowskiego, które pierwotnie ukazało się na rynku amerykańskim i uchodziło za komplementarne opracowanie zagadnienia w języku angielskim.

Przedmowę do tej monumentalnej pracy napisał Richard Pipes zachwalając ukazanie sie na Zachodzie świetnie udokumentowanej pracy prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego.
Książka zawiera mnóstwo ilustracji, map, tabel.

Jest kopalnią wiedzy na temat dziejów Żydów w Polsce, nazywanej przez samych Żydów „rajem dla Żydów” (paradis Judaeorum). „Książka ta przedstawia Żydów z polskiego punktu widzenia, co należy do rzadkości w amerykańskich opracowaniach naukowych dotyczących Żydów. Podczas gdy Polacy często przedstawiani są z żydowskiego punktu widzenia (jak również z punktu widzenia innych nie-Polaków), jak dotąd nikt nie pokusił się o przyjęcie perspektywy odwrotnej. Pionierski charakter tego dzieła, jak również obfitość prezentowanych w nim źródeł historycznych czynią książkę Pogonowskiego pozycją wyjątkową i godną polecenia.” 
M. K. Dziewanowski, emerytowany wykładowca historii na University of Wisconsin-Milwaukee, autor książki "War at Any Price" (1990) 

„Bogate w ilustracje dzieło pana Pogonowskiego jest obecnie bardzo potrzebne z następujących trzech powodów. Po pierwsze, opisuje ono długi okres historii, od czasów najwcześniejszych do roku 1991. Po drugie, zawiera ono wielką liczbę dokumentów, które nie są dostępne w języku angielskim. Po trzecie, dołączony do niej ogromny zbiór map i ilustracji sprawia, iż szczegółowe dane faktograficzne są bardziej przystępne dla szerszego grona odbiorców. Osobiście wiele się z tej książki dowiedziałem – i z pewnością takie też będzie doświadczenie większości czytelników.” 
Prof. Norman Davies, Oxford University 

„Fakt, że ponad 90% żyjących obecnie Żydów aszkenazyjskich pochodzi z historycznych ziem dawnej Rzeczypospolitej dowodzi znaczenia "rozdziału polskiego" w historii narodu żydowskiego. Książka I. C. Pogonowskiego Żydzi w Polsce obficie ów fakt historyczny dokumentuje i uwiecznia.” 
Józef Gierowski, profesor historii, były Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

„Pogonowski ukazuje nam bogactwo żywej wciąż spuścizny polskich i litewskich Żydów, kultywowane przez ich potomków tak w diasporze, jak i w państwie Izrael. Dziedzictwo to jest ważnym elementem współczesnej europejskiej i światowej kultury.” 
Aleksander Gieysztor, profesor historii, prezes Polskiej Akademii Nauk 

„Od dawna odczuwało się potrzebę dobrego opracowania przedstawiającego historię Żydów w Polsce. 
Niniejsza pozycja, oparta na wnikliwych badaniach, umożliwi zarówno badaczom, jak i zwykłemu odbiorcy lepsze zrozumienie skomplikowanych relacji polsko-żydowskich w przeszłości oraz obecnych stosunków między tymi dwoma narodami.” 
Anthony Polonsky, wykładowca historii międzynarodowej na The London School of Economics and Political Science oraz wykładowca historii żydowskiej na Brandeis University

Liczba stron 442
Format 210 x 295 mm
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.