• Kategorie
  • Jacek Bolewski SJ - Misterium mądrości. Traktat sofio-mariologiczny

Brak towaru
64.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.848 kg

Tajemnica Niepokalanej Matki Jezusa rozjaśnia się w relacji do Mądrości. Biblijna Sofia łączy w sobie zarówno cechy boskie - drugiej, a zwłaszcza trzeciej Osoby Trójcy Świętej - jak i cechy stworzenia: ludzkiej natury Jezusa, ale też Eklezji otwartej na całą ludzkość i na Maryję - ikonę tajemnicy Kościoła. Wizja sofiologiczna rzuca nowe światło także na tajemnicę stworzenia i zbawienia.

Traktat ten ukazuje, że szczególną rolę w odnowionej wizji teologiczno-antropologicznej odgrywa "nowa" prawda o Niepokalanym Poczęciu, łącząca Maryję z Synem i Duchem Świętym. Dzięki temu związkowi, w Trzeciej Osobie łatwiej dostrzec macierzyński wymiar boskości, a w Bożym Miłosierdziu wyraźniej widać jego ojcowsko-synowski i matczyny charakter. Równocześnie uzyskujemy głębsze spojrzenie na początek i koniec wszystkich ludzi. Zakończenie Traktatu szuka powiązania sofio-mariologicznej prawdy z praktyką i duchowością życia chrześcijańskiego.


WYRÓŻNIENIE FENIKS 2013
w kategorii nauki kościelne

za dzieło o charakterze traktatu znakomitego uczonego, profesora teologii dogmatycznej.  To rzadki dzisiaj sposób wypowiedzi, wymagający badawczej odwagi, ogromnej wiedzy, wyjątkowej samoświadomości metodologicznej. Dzięki temu dziełu mamy możność wejrzenia w tajemnice Niepokalanej Matki Jezusa, w horyzoncie wyznaczonej przez pojęcie biblijnej Mądrości-Sofii.


Zobacz inne książki autora: Jacek Bolewski SJ

Liczba stron 464
Format 156x232 mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.