• Kategorie
  • Jacek Kowalski - Vivat Sarmacja - komplet

Niezbędnik Sarmaty + CD, Niezbędnik konfederata barskiego +CD, Konfederacja Barska po kowalsku +CD

Brak towaru
99.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 1.709 kg

Jacek Kowalski zachęca do poznania i pokochania esencji naszej polskiej kultury, czyli Sarmacji – jakże często pogardzanej i zapomnianej. Do każdej z książek dołączona jest płyta z hitami sarmackimi. Smakowitą okrasą tej uczty jest płyta CD z koncertem „Dwie Sarmacje” Jacka Kaczmarskiego i Jacka Kowalskiego.


Seria: Vivat Sarmacja


Zobacz wszystkie książki z serii: Vivat Sarmacja

„Niezbędnik Sarmaty" to książka w której Jacek Kowalski - pieśniarz, Sarmata i historyk sztuki - za pomocą słowa, obrazów, architektury i muzyki zachęca do poznania i pokochania esencji naszej polskiej kultury, czyli Sarmacji - jakże często pogardzanej, a jeszcze częściej zupełnie zapomnianej. Treści książki uzupełnia płyta na której znajdują się 22 utwory śpiewane przez polską szlachtę w obozie, na polowaniu, czy podczas biesiad, zawiera m. in. takie ówczesne „przeboje” jak „Idzie żołnierz borem,lasem”, czy znany z sienkiewiczowskiego Potopu „Przydomek panom Francuzom”. 

„Niezbędnik Konfederata Barskiego” 
to piękna gawęda o Konfederacji Barskie uzupełniona oryginalnymi XVIII wiecznymi pieśniami. Przeciętny Polak wie o czasach konfederacji barskiej mało, żenują- co mało. Tymczasem obfitość źródeł historycznych, w większości wciąż nieopublikowanych, jest wprost oszałamiająca. A przede wszystkim otaczają nas, osaczają wręcz miejsca, które widziały tamte wydarzenia, godne chwalebnej lub pouczającej pamięci. I to właśnie ośmieliło autora do zredagowania tego oto Niezbędnika. Za okazję posłużyła okrągła, dwieście czterdziesta rocznica za- wiązania konfederacji. Niezbędnik zaczyna się przez historyczną gawędę, pisaną z punktu widzenia miłośnika - Wielkopolanina, a nie badacza. To panoramiczne spojrzenie zamienia się potem na chwilę w spojrzenie przez mikroskop - małe studium tajemniczej chorągwi rycerzy barskich, zachowanej w warszawskim Muzeum Wojska Polskiego, dające wgląd w środek barskiego świata. Potem następuje śpiewnik, który łączy w sobie konfederackie pieśni z ich romantyczną parafrazą pióra Słowackiego, i - najogólniej rzecz biorąc - z "pieśniami z zaścianka'; czyli z repertuarem, który musiał być przeciętnym konfederatom bliski. w Boga, w sprawiedliwość i moc słusznej sprawy, choć i poczucia wielkiego upadku, którego aż do tej pory Polacy nie byli w pełni świadomi. A tło tych wydarzeń i tych tekstów stanowi barwny folklor szlachecki i niezwykła sztuka polska późnego baroku. 

„Konfederacja Barska po Kowalsku” to albumowe wydanie programu poświęconemu Konfederacji Barskiej, na który składają wymyślone i zaśpiewane przez autora piosenki i pieśni oparte na wydarzeniach związane z przebiegiem konfederacji w Wielkopolsce. W książce znajdują się zdjęcia pochodzące ze spektaklu poświęconemu Konfederacji.
Zobacz inne książki autora: Jacek Kowalski

Liczba stron 850
Format 250x160 mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.