• Kategorie
  • Jolanta Sosnowska - Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya

Brak towaru
114.45
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.881 kg

Pierwszy na polskim rynku album o Ars i św. Janie Marii Vianneyu przygotowany specjalnie na ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Kapłański.

Piękna, fotograficzno-literacka opowieść o prostym proboszczu małej francuskiej parafii, św. Janie Marii Vianneyu, ogłoszonym przez Benedykta XVI patronem trwającego obecnie Roku Kapłańskiego. Męczennik konfesjonału i niezmordowany głosiciel Słowa Bożego, wzór pobożności i gorliwej służby Bogu, od 1929 r. jest patronem proboszczów.
Zdjęcia wybitnego fotografika Adama Bujaka prowadzą śladami św. Jana Marii: od dzieciństwa i młodości w Dardilly, poprzez o Lyon, w którym się kształcił, Ecully, gdzie potajemnie (rewolucja!) przyjął pierwszą Komunię świętą, a potem był wikarym. Tę artystyczną drogę do świętości wieńczy Ars, gdzie niegdyś w pełni rozkwitło powołanie kapłana, a obecne sanktuarium ściąga ponad pół miliona pielgrzymów rocznie. Obrazu duchowości św. Proboszcza, ukazanego na nastrojowych fotografiach, dopełniają barwny i żywy esej Jolanty Sosnowskiej oraz homilia, wygłoszona przez Jana Pawła II w Ars podczas pielgrzymki w 1986 r.

 

Z listu biskupa Belley-Ars, ks. Père'a Guy Bagnarda:

 

Szanowny Panie Sosnowski,
Drodzy Przyjaciele,
Właśnie otrzymałem publikację, jaką wydaliście o św. Proboszczu z Ars w języku francuskim. Uważam, że album jest po prostu zachwycający.
Podziwiam wspaniałe fotografie, tekstu jeszcze w całości nie przeczytałem, ale spodziewam się, że jest równie piękny jak fotografie.
Z całego serca pragnę Wam podziękować.
Nie widzę w tej chwili innej książki, która mogłaby tej dorównać. Potrafiliście nadać postaci Św. Proboszcza z Ars piękny wymiar. Poprzez tę książkę przebija miłość, jaką obdarzyliście świętego proboszcza.
Z wyrazami przyjaźni i z modlitwą.
Pozdrawiam serdecznie,
† Père Guy Bagnard
Evêque de Belley-Ars
Biskup Belley-Ars
Tekst: Jolanta Sosnowska

Fotografie: Adam Bujak

Zobacz inne książki autora: Jolanta Sosnowska
Liczba stron 240
Format 23 x 28
Oprawa Twarda z obwolutą
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.