• Kategorie
  • Joseph Ratzinger - Benedykt XVI - Patrzeć na Chrystusa

Symbol: MIN1879-NSPRZ-NPNK
23.00 -20% 18.40
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 2 szt.
Waga 0.16 kg

Myślą przewodnią publikacji są trzy cnoty kardynalne: wiara, nadzieja i miłość.       

Kardynał Ratzinger z dużą mądrością i wielką przenikliwością mówi o tym, jak ćwiczyć się w praktykowaniu tych cnót, które stanowią fundament podstawowych postaw ludzkich, w których życie człowieka otwiera się na Boga i w ten sposób staje się prawdziwie Boże.

Refleksje, które zawiera ta ksiażka, nie mają charakteru jedynie teoretycznego, lecz są jednocześnie zaproszeniem do "ćwiczeń duchowych". które wprowadzą nas w życie chrześcijanina, w życie wiary.

Benedykt XVI: "Kiedy latem 1986 roku ksiądz Luigi Giussani, założyciel ruchu Kamunia i Wyzwolenie, zaprosił mnie do wygłoszenia w Cooevalenzy rekolekcji dla kapłanów należących do tego ruchu, otrzymałem właśnie książkę Josefa Piepera, w której zebrano jego traktaty o miłości, nadziei i wierze, opublikowane kolejno w latach 1935, 1962 i 1971. Ten zbieg okoliczności skłonił mnie do podjęcia tematu trzch cnót kardynalnych i do skorzystania z filozoficznych medytacji Piepera...
Początkowo wahałem się, czy zgodzić się na prośbę o publikację, z którą zwrócili się do mnie uczestnicy rekolekcji w Collevalenzy. Kiedy jednak po dwóch latach ponownie przejrzałem moje notatki, wydało mi się, że powiazanie filozofii, teologii i duchowości, którego spróbowałem dokonać w czasie przygotowań do rekolekcji, może być unspirujące i ukazać nowe punkty widzenia...
Mama nadzieję, że ta niewielka książeczka, tak jak kazania, które stoją u jej podstaw, stanie się pomocą we wprowadzeniu do tych podstawowych zasad, w których życie człowieka otwierza się na Boga i w ten sposób staje się prawdziwie ludzkie.

Imprimi potest z dnia 8 czerwca 2005 L.dz. 219/P/05

Spis tresci

Wstęp


I. Wiara

II. Nadzieja
III. Miłość

Epilog

Dwa kazania o wierze i miłości
I. "Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" (Łk 10, 25-37)

II. Czyste spojrzenie i dobra droga. Kazanie na święto cesarza Henryka

Liczba stron 116
Format 135x210
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.