• Kategorie
  • Katarzyna Matejek - Wybór Łukasza

Brak towaru
24.90
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.313 kg

Wznowienie nagrodzonej statuetką FENIKS 2007 niezwykłej powieści, której bohaterem jest maturzysta Łukasz. Stając na progu dorosłego życia pragnie on wreszcie sam decydować o swojej przyszłości, a nie jak do tej pory dać się nieść życiu i ulegać wpływom innych. Aby odnaleźć swoje miejsce w życiu, najpierw musi zrozumieć samego siebie, określić własne oczekiwania i ułożyć relacje z ludźmi. Nie znajdując zrozumienia wśród najbliższych, rusza w świat. Nieoczekiwanie, pomoc w rozwiązaniu swoich problemów otrzymuje ze strony przypadkowo poznanych osób. Jego świat ulega przewartościowaniu. W końcu odkrywa, że napotkani ludzie i sytuacje które go dotykają mają głęboki sens i to one wyznaczają właściwą drogę jego życia...

Nagroda SWK FENIKS 2007 dla powieści kryjącej w sobie kształt największych tajemnic i przypominającej, że są rzeczy, o których posiadanie wciąż warto zabiegać...

Katarzyna Matejek (ur. 1969) - matka trojga dzieci, zaangażowana wspólnie z mężem w działalność katolickiej Wspólnoty Emmanuel, m.in. poprzez prowadzenie rekolekcji (dla rodzin, nauczycieli, kapłanów). Autorka tekstów pieśni i nabożeństw oraz powstającego musicalu o Janie Pawle II.

Recenzja:

Pośród znaków zapytania


Wybór Łukasza to powieść o szukaniu i wyborach. O prawdziwej dojrzałości. Tej, która przychodzi z czasem, o ile wytrwale się na nią czeka. Cierpliwie szuka, nierzadko w samotności. Bywa, że dość długo. Na tyle, by nie czuć się obco w otoczeniu własnych myśli. Pośród w końcu oswojonych, mimo to wcale nie łatwiejszych, pytań. 

Tytułowy Łukasz staje przed pierwszym ważnym życiowym wyborem. Poznajemy go w przededniu matury. To miał być dzień, który niczym zadra miał tkwić w jego pamięci przez całe życie. Miał stać się mężczyzną. Jak ojciec czy dziadek. Przepustką miała być właśnie matura. Egzamin, do którego przygotowywał się od kilku lat. Tak przynajmniej sądzili bliscy. 

Łukasz miał jednak wątpliwości. Kłębiły się w nim pytania, których na maturze się nie spodziewał. A wtedy, gdy uciekł, wiedział tylko, że musi znaleźć na nie odpowiedź. Choćby po to, by kiedyś móc wypełnić treścią kształt słów najważniejszych.

Wystarczyło kilka dni… One odmieniły Łukaszowe widzenie świata. Wpłynęły na jego życiowe wybory. Śledzimy je. Budzą naszą zadumę. Wywołują uśmiech. Wzruszają. Są prawdziwe i jedyne jak ponownie odkryty smak chleba. 

Niezwykła proza. Gęsta. Nabrzmiała. Niespieszna. Chwilami surowa. Refleksyjna. Kryjąca w sobie kształt największych tajemnic. Swoisty dziennik dojrzewania. Przypominający, że są rzeczy, o których posiadanie zabiegać wciąż warto.

Krzysztof Jaśkiewicz
/Notes Wydawniczy nr 10/2006 /

Liczba stron 252
Format 125 x 195
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.