• Kategorie
  • Ks. Aleksander Derouville - O naśladowaniu Najświętszej Maryi Panny

15.00
szt. Do przechowalni
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 6 szt.
Waga 0.319 kg
(...) Książeczka niniejsza należy do bardzo wartościowych w literaturze ascetycznej. Skromna rozmiarami, ale treścią bogata, może zastąpić niejedno większe dzieło. Zawiera wiele pięknych myśli i nauk duchowych, osnutych na tle życia Najśw. Panny. Autor przechodzi różne tajemnice Jej życia, począwszy od niepokalanego poczęcia aż do wnie­bowzięcia. Stara się wnikać w Jej myśli, uczucia, zachowa­nie; uczy, jak przykłady Jej cnót powinien każdy człowiek stosować w różnych okolicznościach życia, zależnie od swe­go stanu. 
 
Nauki te podaje już to w formie rozmowy Maryi ze sługą, już to w formie rozmyślania, a także zwraca się do Pana Boga i do chrześcijan w ogóle, jak to zwykle czyni kazno­dzieja. Dlatego czytanie dziełka nie nuży i nadaje się nie tylko do rozmyślania, lecz także do homilii lub konferencji. Czwarta księga ma nieco inny charakter: jest w niej mowa o wielkiej godności i chwale Najśw. Panny oraz o naszej czci względem Niej, o naszych uczuciach ufności, miłości, wdzię­czności. 
 
Stąd owa mała książeczka jest istotnie kwiatem w maryj­nej literaturze ascetycznej. Dowodem wielkiej wartości tego dziełka jest i to, że rozchodzi się w licznych wydaniach nie tylko w języku francuskim, lecz była przedrukowana także w języku polskim. 
 
(Z Przedmowy tłumacza)
Ks. dr Adolf Tymcza
Liczba stron 328
Format 12 x 16 cm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.