• Kategorie
  • Ks. Antoni Paciorek - Nowy Komentarz Biblijny. Drugi List do Koryntian. NT VIII

Symbol: MIN0277
79.95
szt. Do przechowalni
Czas kompletowania do 14 dni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 1.01 kg

Wielostronna analiza poszczególnych zwrotów dla ukazania możliwie pełnej treści wypowiedzi św. Pawła oraz hipotezy na temat powstania tego tekstu, które bywały przedmiotem naukowych sporów.

Podobnie jak w dotychczas ukazujących się tomach tej serii, publikacja ma na uwadze szeroki krąg odbiorców - nie tylko biblistów i teologów. Stąd komentarze z założenia nie są przeciążone specjalistycznymi szczegółami, jednak wyróżniają się metodyczną wszechstronnością: uwzględniają filologię, analizę literacką, historię powstawania tekstu, tło historyczne i archeologiczne, teksty pararelne biblijne i pozabiblijne.

Studium Pisma Świętego nie jest tylko suchą analizą historyczną, literacką czy strukturalną tekstu, ale odkrywaniem najgłębszych treści, jakie dzięki natchnieniu Ducha Świętego zechciał Bóg przekazać człowiekowi".

Jan Paweł II (z dedykacji do książki)

Komentarz ks. prof. Antoniego Paciorka do Drugiego Listu św. Pawła do Koryntian jest bardzo wnikliwy i rzeczowy. Autor dokonuje w nim wielostronnej analizy nie tylko poszczególnych zwrotów, ale i całych zdań, aby ukazać niekiedy bardzo złożoną treść wypowiedzi św. Pawła. Nawiązuje do elementów kultury starożytnej oraz do literatury starotestamentowej i apokryficznej, które można odnaleźć w różnych fragmentach listu. Autor komentarza odnosi się do tekstu Pawłowego z kompetencją doświadczonego egzegety i teologa. Jednocześnie pisze językiem bardzo komunikatywnym i przejrzystym, dzięki czemu jego komentarz mogą czytać także osoby, które nie mają wykształcenia teologicznego".

Ks. prof. dr hab. Franciszek Mickiewicz SAC
Liczba stron 624
Format 16,5 x 23,5 cm
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.