• Kategorie
  • Ks. Bogusław Nadolski TChr - Leksykon liturgii

Brak towaru
88.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 3.924 kg

  Ojciec Święty Benedykt XVI z przesłaniu do polskich biskupów przybyłych z wizytą "ad limina apostolorum" napisał: "Pośród różnych form modlitwy szczególne miejsce należy się liturgii.". Pamiętając słowa papieskiej zachęty, proponujemy Państwu nowość - Leksykon liturgii w opracowaniu ks.prof. Bogusława Nadolskiego TChr, liturgisty, autora kilkudziesięciu książek i artykułów z dziedziny liturgii, konsultora Komisji Liturgicznej Episkopatu Polski. Jest to pierwsza, unikatowa w języku polskim tak obszerna i wyczerpująca publikacja z tej dziedziny.

Leksykon obejmuje ponad 1700 haseł. Niektóre z nich (np. święto, sakramenty, liturgia, rodziny liturgiczne, Maryja Matka Jezusa Chrystusa, Triduum Paschalne itd.) potraktowano bardzo szeroko, ukazując ich źródła, rozwój historyczny i znaczenie w teologii liturgii po Soborze Watykańskim II. W większości hasła zawierają podstawową bibliografię polską i obcą. Książkę wzbogacono też o kilkadziesiąt rysunków oraz fotografii barwnych.

Leksykon liturgii może być nieocenioną pomocą dla alumnów seminariów duchownych, studentów wydziałów teologicznych, kapłanów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką miłośników liturgii.


    Warto, sięgając po różnorakie pozycje z dziedziny liturgiki, w tym także po "Leksykon liturgii", do czego serdecznie Państwa zachęcamy, rozważać przywołane już wcześniej słowa Benedykta XVI:

"Pośród różnych form modlitwy szczególne miejsce należy się liturgii. W Polsce młodzi ludzie licznie i aktywnie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Trzeba jednak dołożyć starań, aby troska kapłanów o właściwe sprawowanie liturgii, o piękno słowa, gestu, muzyki były coraz bardziej czytelnym znakiem zbawczego Misterium, które się w niej dokonuje. Trzeba też, aby młodzi, przez aktywny udział w przygotowaniu liturgii, przez zaangażowanie w liturgię Słowa, w służbę Ołtarza czy w oprawę muzyczną, sami byli włączeni w liturgiczną akcję. Wtedy poczują się uczestnikami Tajemnicy, która wprowadza w świat Boży, a równocześnie wyprowadza do świata ludzi pociąganych tą samą miłością Chrystusa.(...)"

(por. "Przesłanie Papieża Benedykta XVI do biskupów polskich przybyłych z wizytą "ad limina apostolorum", Watykan, 26 listopada 2005 r.)


Zobacz inne książki autora: ks. Bogusław Nadolski TChr

Liczba stron 1750
Format B5
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.