• Kategorie
  • Ks. Henryk Łuczak - Występni czyhają na sprawiedliwych

Listy kapłana do młodych myślących Polaków, którym jeszcze nie jest wszystko jedno po co żyją

Brak towaru
40.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.793 kg

Autor swoje listy kieruje szczególnie do młodych studentek i studentów, by odrzuciwszy ofertę świata pogrążającego się w chaosie, wybrali pełną wyzwań drogę budowania cywilizacji życia.


We wstępie Autor pisze:

Młodzi Przyjaciele! Imperium rzymskie prześladowało chrześcijan nie za popełnianie jakiś przestępstw, lecz za samo wyznawanie religii odwołującej się do ludzkiego wnętrza, serca i sumienia, ale jednocześnie opartej na obiektywnej Prawdzie. Uczniowie Chrystusa, przejawiając miłość do Prawdy oraz zachowując jedność myśli i czynów, nie chcieli palić kadzideł przed posągami rozmaitych bożków. Był to wystarczający powód, by ich prześladowano zarówno w sposób krwawy, jak i bezkrwawy. A zatem rzuca-no ich na arenach cyrkowych lwom na pożarcie. Usuwano z państwowych urzędów i wojska. Zakazywano im nauczania w szkołach. Odbierano szlachectwo wszystkim, którzy przyjęli nową wiarę. W taki sposób nie postępowano wobec członków żadnej z licznych sekt, jakie w owych czasach działały. Czyż dzisiejsze społeczeństwo postmodernistyczne nie wpisuje się ponownie w nurt pogańskiej negacji, co potwierdzają coraz liczniejsze ataki na Kościół i coraz perfidniejsze ciskanie pogardy w twarz prawowiernym wyznawcom Chrystusa?

We współczesnym świecie najważniejszą "cnotą" staje się tolerancja, podniesiona do rangi ab-solutu. Z tego względu tę samą wartość przypisuje się ideologicznemu relatywizmowi, beztroskiemu ekumenizmowi i radykalnemu sceptycyzmowi. Kto uznaje jakąś prawdę absolutną, jest uważany za fundamentalistę, integrystę, fanatyka. Chrześcijanie nie poddają się "każdemu powiewowi nauki", który staje się modny w postmodernistycznej epoce, lecz wy-znają konsekwentnie jasno określoną wiarę, zgodną z doktryną Kościoła. Przeciwstawiają się również każdej władzy politycznej, przyznającej sobie prawo do ograniczania religii i moralności. Nie wyrażają zgody na to, by prawo stanowione przez człowieka, pozostawało w sprzeczności z odwiecznym prawem Boga. Głosząc przesłanie ewangeliczne, przeciw-stawiając się zakusom władzy politycznej i zwalczając kłamliwą manipulację ideologiczną, chrześcijanie są na wiele sposobów prześladowani. Wytwarza się wokół nich klimat pogardy, agresji słownej, nietolerancji. Profanuje się miejsca kultu, symbole religijne, kościoły. Obraża się duchownych i świeckich za pośrednictwem książek, filmów, piosenek. Deprecjonuje się osoby, które bronią wartości, zasad i idei głoszonych przez Kościół, mający obowiązek przekazywać integralne przesłanie o prawdzie i zbawieniu, wyrażone w słowach: "Kto uwierzy, będzie zbawiony; kto nie uwierzy, będzie potępiony". Czy w tym ma się przejawiać prawdziwy postęp cywilizacyjny?

Nie wolno zanurzać się w otchłań zbrodni bez miary!

Nie wolno poszukiwać rozkoszy potępienia!

Nie wolno ulegać presji konfidentów piekła, pragnących pozbawić katolików uczciwości, męstwa i cnoty!

Dostrzegam niebezpieczeństwa, jakie zagraża-ją współczesnym studentkom i studentom polskim. W pewnych sytuacjach odnoszę wrażenie, że nie po-siadają już wystarczających sił, by się móc przeciw-stawić temu straszliwemu złu, które zgangrenowało niemal wszystkie narody stanowiące chrześcijański świat. Potwierdza to poważny upadek obyczajów, spowodowany naśladowaniem świata zachodniego wraz z tym wszystkim, co w nim perwersyjne, za-kłamane, złe. Nie można jednak przemilczać faktu, że kryzysy wstrząsające obecnie światem, mają swoje korzenie w najgłębszych problemach duszy, skąd rozciągają się na całą osobowość współczesnego człowieka i wszystkie jego działania.

Napisałem kolejną książkę z myślą o Was, młodzi Przyjaciele. Staram się w niej uświadomić wam to, o czym mówił psalmista: "Występni czyhają na sprawiedliwych". Musicie zatem podsycać w sobie marzenia o zwycięstwach. Byłoby bardzo źle, gdybyście pozwolili szydzić z siebie podłej hołocie.

Podnieście głowy, studenci i studentki polscy!


Uciszcie szczekanie kundli obrzydliwych!

Zacznijcie niszczyć piekielne kuźnice!

Wykorzystujcie odważnie mądrą łaskę objawień z niebiosów, a wówczas nikt nie wciśnie Wam do ręki karnetu potępieńca.

Modlę się w Waszej intencji.

Niech zawsze jaśnieje nad Wami światło Boże! Bądźcie inteligentni, cnotliwi i mężni!

Nie lękajcie się wyuzdanych karłów intelektualnych i moralnych!

Autor


Zobacz wszystkie książki autora: ks. Henryk Łuczak

Spis treści:

Wstęp

Rozdział I
"Nie mają Boga przed swymi oczyma"

Apostazja zsekularyzowanej Europy
Człowiek ikoną boga
"Powraca bezbożny chichot"
"Przemówił obraz Bestii"
"Serce złupione przez bestie"
"Tłumacze objawień z nieba"
"Obrzucają bluźnierstwami drogę prawdy"
"Serca dojrzewające w szale"
"Mówią kłamstwa ich wyblakłw wargi"
"Pierścień z rubinem ofiaruje mi Lucyfer"

Rozdział II
"Ogrzewam godnie swe swerce u Przedwiecznego"
"Framarczenie prawdą w zuchwałej beztrosce"
"Tajemnica niegodziwości"
"Powiew ciągnący z piekła"
"Przysięgi nie naruszę"
Dostępne dla każdego mężczyzny
"Zsyłanie dzieci żywcem w ziemi łono"
"Okradani z młodości strojnej w kwiaty"
"Zaraza skradająca się w mroku"
"Przejaw potępieńczej pychy"

Wspomożycielka powołanych do zbawienia

Liczba stron 506
Format A5
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.