• Kategorie
  • Ks. Henryk Paprocki - Misterium Eucharystii. Interpretacja genetyczna liturgii bizantyjskiej

Brak towaru
69.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.66 kg

Wszystko co żyje, chwali Boga przez spełnianie właściwej mu roli w nieustannym nurcie życia. Podobnie w liturgii Kościoła, wszystkie elementy - barwy, śpiewy, woń kadzideł, organizacja przestrzeni i czasu - stają się hymnem chwały w kontemplacji i świadomym działaniu człowieka. Liturgia jest bowiem Służbą Bożą.
Z pierwotnych liturgii chrześcijańskiego Wschodu Kościół prawosławny zachował liturgie: Jana Chryzostoma, Bazylego Wielkiego, Jakuba Apostoła oraz uprzednio poświęconych darów. Poprzez przetłumaczenie ich na język polski i opatrzenie komentarzami oraz omówienie historii rozwoju liturgii na Wschodzie niniejsza publikacja zapoznaje czytelnika z bogactwem liturgicznym prawosławia.

ks. dr Henryk Paprocki (ur. 1946), teolog prawosławny, wykładowca Uniwersytetu w Białymstoku, Prawosławnego Seminarium Duchownego i Akademii Teatralnej w Warszawie, doktor h.c. Uniwersytetu św. Grzegorza Peradze w Tbilisi.Wyróżnienie Feniks 2011 w kategorii "Nauki kościelne"
Uzasadnienie: Za dzieło naukowo atrakcyjnie ukazujące, że liturgia pozostaje – i musi pozostawać – niezbywalnym sposobem życia ludzi wierzących, bez względu na przyjęte przez nich wyznanie. Na chrześcijańskim Wschodzie miała ona nad wyraz bogatą historię i formalne oblicze. Prawosławie żyje nią nadal. Jak ten proces przebiega, jak łączy się w nim kontemplacja, piękno i sztuka? Odpowiedzi podane w tej pracy godne są poznania i głębokiej refleksji, stanowiąc przewodnik po mapie prawosławnej wrażliwości liturgicznej.

Zobacz wszystkie książki autora: ks. Henryk Paprocki

Liczba stron 360
Format 156 x 232
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.