• Kategorie
  • Ks. Jacek Bałemba SDB - W blasku Jasnej Góry

Brak towaru
20.00
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.167 kg
Ukazała się książka ks. Jacka Bałemby, salezjanina pt. „W blasku Jasnej Góry” zawierajaca zbiór kazań nowennowych wygłoszonych na Jasnej Górze w dniach od 17 sierpnia do 24 sierpnia br. przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, Głównej Patronki Archidiecezji i miasta Częstochowy.
Liczba stron 108
Format 14,5 x 20,5 cm
Oprawa miękka
Przedmowa

Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Jasnogórskiej jest bardzo ważnym i oczekiwanym przez wielu wiernych nabożeństwem maryjnym celebrowanym na tzw. Szczycie Jasnej Góry. Przez dziewięć dni, w sierpniowe wieczory, przybywają na plac przed klasztorem pielgrzymi z częstochowskich parafii, którzy m.in. wsłuchują się w słowa zaproszonego kaznodziei. Ten szczególny, modlitewny czas nazywany jest przez niektórych „nowenną narodową” przeżywaną w duchowej stolicy Polski. Z narodowej ambony padają wtedy słowa proroków, oddanych sercem i ciałem Matce Bożej i ludowi Bożemu.

W roku wielkiego politycznego i społecznego zamętu, kiedy w różnych obszarach podważane są fundamenty religijno-patriotycznej tożsamości narodu, na Jasną Górę zaproszony został salezjanin, ks. Jacek Bałemba - warszawski „kaznodzieja z Krakowskiego Przedmieścia”. Prosto ze „szkoły Krzyża” przybył, by na wzór Maryi stanąć z nami u stóp Drzewa Życia.
Jestem bardzo wdzięczny za obecność Księdza Jacka: tam - w Warszawie, i tu - na Jasnej Górze. Kto wczyta się w to, co do nas powiedział w sierpniu z jasnogórskiego szczytu, ten zrozumie skąd było mu to dane.

Niech słowa Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski i salezjanina, będą najlepszym podziękowaniem za tegoroczną „nowennę narodową”: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”.

o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.