• Kategorie
  • Ks. Jacek Urban, Stanisław i Piotr Markowscy - Święta Jadwiga. Królowa

Brak towaru
69.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.811 kg
Czym może dzisiaj fascynować młodziutka Jadwiga, królowa Polski sprzed 600 lat, bo że fascynuje, to nie ulega wątpliwości. Miała 25 lat, gdy umarła. Króciutkie życie, krótkie rządy. A jednak zdążyła zostać świętą. Na dodatek piękna, mądra, wykształcona, uwielbiana przez poddanych.

A czasy były niespokojne i dla Polski, i dla Europy. Nie były to więc czasy dla słabych i tchórzliwych. Nie były to czasy dla wrażliwych władców. A mimo to Jadwiga była delikatna, wrażliwa na ludzką krzywdę, sprawiedliwa i oddana Bogu. To również jej zawdzięczamy potęgę Polski, jej rozkwit i fantastyczne przedsięwzięcia polityczne zapewniające także Europie większą równowagę. Nie byłoby takiego rozwoju cywilizacyjnego Europy Wschodniej, zwłaszcza nauki, bez jej udziału. To był szczęśliwy okres dla Polski i Litwy.

Ta podróż z aparatem w ręku po Jadwigowych śladach uzmysłowiła mi, jak wielką rolę odegrała w rozwoju cywilizacji europejskiej. Andegawenia nad Loarą, Węgry, Praga, Wiedeń, Kraków, Lwów, Wilno - to obszar, na którym królowa zostawiła cenne ślady swojej witalności i mądrości. Przemierzmy dziś ten kawałek świata dla przypomnienia świetności niegdysiejszej oraz ku natchnieniu i przestrodze współczesnych.

Stanisław Markowski
Liczba stron 231
Format 205x300
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.