• Kategorie
  • Ks. Mariusz Pohl - Piękno rodzime

Brak towaru
69.90
Wpisz swój e-mail
Czas kompletowania do 48h
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
Paczkomaty InPost 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.644 kg
Ks. Mariusz Pohl poruszającymi tekstami i niezwykłymi fotografiami ukazuje piękno naszej Ojczyzny: piękno obecne wokół nas, a jednak nie zawsze przez nas dostrzegane i doceniane. Piękno, które kryje się w naturze, i to, będące wynikiem działania człowieka.
 
 
Piękne potrafią być przydrożne krzyże i kapliczki, ołtarze, konfesjonały i kropielnice naszych kościołów i cerkwi, jak również stare płoty, dachy, brukowane zaułki, studnie i klamki w drzwiach.
Wiele z tych motywów, widoków i symboli przez całe wieki tworzyło naszą tożsamość kulturową. Na naszych oczach piękno to powoli ginie, ustępując miejsca kosmopolitycznej, beznamięt­nej „nowoczesności”. Trzeba je zatem odkrywać w naszym otoczeniu, cieszyć się nim, ukazywać je innym i bronić go.
 
 
 
Ks. Mariusz Pohl, ur. w 1959 r. – przed wstąpieniem do poznańskiego seminarium duchownego dwa lata studiował architekturę, fotografował i rysował. Obecnie jest proboszczem w Odolanowie, głosi rekolekcje, publikuje m.in. w „Przewodniku Katolickim” i w Internecie: www.marcin.odolanow.pl. Każde wakacje spędza w polskich górach.
Liczba stron 184
Format 215 x 275
Oprawa twarda
Zobacz inne książki autora: ks. Mariusz Pohl
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.