• Kategorie
  • Ks. Michał Mikołajczak - Spowiedź kapłana według św. Jana Marii Vianneya

Symbol: MIN0920-NPNK
10.90
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 7 szt.
Waga 0.078 kg
Celem książki jest ukazanie wartości sakramentu pokuty i pojednania w życiu i rozwoju duchowym kapłana, a także co niezwykle istotne, w jego posłudze duszpasterskiej. Materiał źródłowy, zebrany i opracowany według metody analityczno-syntetycznej, stanowi nauczanie św. Jana Marii Vianneya, który w historii Kościoła zapisał się jako gorliwy pasterz i wręcz niewolnik konfesjonału.
 
Pierwszy rozdział koncentruje się na biblijno-teologicznych podstawach sakramentu pokuty i pojednania. Został on ustanowiony przez samego Chrystusa i powierzony Apostołom dla dobra całego Kościoła, dlatego ten pielęgnował go i wprowadzając przez wieki konieczne zmiany, zawsze dbał o zachowanie jego istoty.
 
Drugi rozdział zajmuje się duchowością sakramentu pokuty i pojednania. By ukazać wartość tego daru, trzeba przedstawić Boże udzielanie się w nim, a dalej usposobienie człowieka do przyjęcia Bożego miłosierdzia, zwracając uwagę na środki wspomagające owocne przeżycie spowiedzi. Ważną kwestią jest tu sposób prowadzenia zbawczego dialogu z penitentem.
 
Przedmiotem trzeciego rozdziału jest znaczenie sakramentu pokuty i pojednania dla rozwoju duchowego kapłana oraz owocności jego posługi. Jego wartość jest w tych kwestiach nieoceniona. Kiedy kapłan korzysta z tego sakramentu, danego wszak całej wspólnocie Kościoła, nie tylko świeckim, rozwija się duchowo, a jego pasterska posługa staje się autentyczna i skuteczna.
 
Ks. Michał Mikołajczak - kapłan archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, wyświęcony w 2012 roku, magister teologii (2011); licencjusz teologii (2017); wikariusz, katecheta i duszpasterz akademicki przy katedrze św. Jakuba w Szczecinie (od 2014); doktorant Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, uczestnik Szkoły dla spowiedników prowadzonej przez braci kapucynów.
Liczba stron 80
Format 105 x 175
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.