• Kategorie
  • Ks. Przemysław Sawa - Uzdrowienie w mocy Jezusa

Brak towaru
17.95
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.298 kg
Z powodu grzechów, złego wykorzystania wolnej woli, różnych słabości i zaniedbań ludzie coraz częściej doświadczają chorób duchowych oraz rozmaitych zranień. Do tego dochodzą choroby fizyczne, będące znakiem naszych czasów i konsekwencją zepsucia stworzenia. Nie można jednak się załamywać. Siłą jest Bóg, który panuje nad wszystkim. On ma moc uzdrowienia, pocieszenia, przemiany. Bóg jest ponad chorobą, zranieniem i nieprawością. On szanuje wolność człowieka i czeka na współpracę, nie chcąc bez wyraźnej zgody ingerować w jego życie. To dlatego w procesie uzdrowienia tak bardzo ważny jest człowiek, jego postawa wobec choroby i uzdrawiającej miłości Boga.

Książka ukazuje potęgę Boga połączoną z pragnieniami i działaniem człowieka. Powstała z doświadczenia autora - kierownika duchowego, spowiednika i rekolekcjonisty, oraz jego posługi modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne, fizyczne i o uwolnienie. Lektura książki jest pomocna w osobistej formacji osób, które odczuwają duchową lub fizyczną chorobę i poszukują pomocy Jezusa.


Zobacz inne książki autora: ks. Przemysław Sawa
Liczba stron 240
Format 12,5 x 19,5 cm
Oprawa miękka
Fragment:

CHOROBA I UZDROWIENIE W BIBLII ORAZ W DOŚWIADCZENIU KOŚCIOŁA

Rzeczywistość cierpienia dotyka każdego człowieka. Wraz z doświadczeniem choroby, czy rozmaitych trudności, naturalnym wydaje się pytanie o sens i cel bólu, strapienia czy niesprawiedliwości. Filozofia i teologia usiłują odnaleźć odpowiedź na to zagadnienie, które zdaje się najbardziej zaprzątać myśl ludzką – Unde malum? (Skąd zło?) Ostatecznie człowiek potrzebuje Objawienia. Jedynie bowiem z perspektywy Bożego planu i spojrzenia możliwe jest rozwiązanie problemu zła i bólu. W Księdze Mądrości znajduje się wyznanie: Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek. W ręku Jego i my, i nasze słowa, roztropność wszelka i umiejętność działania. On mi dał bezbłędną znajomość rzeczy: poznać budowę świata i siły żywiołów, początek i kres, i środek czasów, odmiany przesileń i następstwa pór, obroty roczne i układy gwiazd, naturę zwierząt i popędy bestii, moce duchów i myślenie ludzkie, różnorodność roślin i siły korzeni. Poznałem i co zakryte, i co jest jawne, pouczyła mnie bowiem Mądrość – sprawczyni wszystkiego! Jest bowiem w niej duch rozumny, święty, jedyny, wieloraki, subtelny, rączy, przenikliwy, nieskalany, jasny, niecierpiętliwy, miłujący dobro, bystry, niepowstrzymany, dobroczynny, ludzki, trwały, niezawodny, beztroski, wszechmogący i wszystkowidzący, przenikający wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze. Mądrość bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu i przez wszystko przechodzi, i przenika dzięki swej czystości. Jest bowiem tchnieniem mocy Bożej i przeczystym wypływem chwały Wszechmocnego, dlatego nic skażonego do niej nie przylgnie. Jest odblaskiem wieczystej światłości, zwierciadłem bez skazy działania Boga, obrazem Jego dobroci. Jedna jest, a wszystko może, pozostając sobą, wszystko odnawia, a przez pokolenia zstępując w dusze święte, wzbudza przyjaciół Bożych i proroków. Bóg bowiem miłuje tylko tego, kto przebywa z Mądrością (Mdr 7, 15-28). Nie chodzi jedynie o słowo Bożej mądrości, ale o czyny zbawcze Stwórcy. Wciąż bowiem aktualne jest wyznanie Pana, które usłyszeli Żydzi będący w niewoli egipskiej: Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemiężców, znam więc jego uciemiężenie. Zstąpiłem, aby go wyrwać z ręki Egiptu i wyprowadzić z tej ziemi do ziemi żyznej i przestronnej, do ziemi, która opływa w mleko i miód (Wj 3, 7-8a).
Warto więc przyjąć przesłanie słowa Bożego odnośnie do choroby i cierpienia. Bazą jest poznanie natury człowieka, poszczególnych jej wymiarów. Niezbędne jest także dokonanie odpowiedniej kwalifikacji zaburzeń i chorób, jak również uzmysłowienie sobie warunków potrzebnych do uzdrowienia obiecanego przez Boga oraz zasad trwania w wolności.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.