• Kategorie
  • Ks. Robert Skrzypczak - Chrześcijanin na rozdrożu

Kryzys w Kościele posoborowym

Brak towaru
32.00
Wpisz swój e-mail
Koszt przesyłki od 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.33 kg
Współczesne kryzysy w Kościele powodują, że wiele osób powoli traci do niego zaufanie. Owce zaczynają wierzgać i uderzają w swojego pasterza. Chrześcijanie, także w Polsce, staja na rozdrożu i nie wiedzą, co o tym myśleć.

Ksiądz Robert Skrzypczak pisze o trudnych sprawach z właściwą sobie wnikliwością i swadą. Przekonuje, że chociaż fundamenty się chwieją, a owczarnię ogarniają płomienie, ciągle istnieje możliwość odnowy. Bo kryzys to niebezpieczeństwo i szansa zarazem.


Starałem się opisać mój Kościół według standardów Pawłowych, to znaczy "unikając postępowania ukrywającego sprawy hańbiące". Bez retuszu, ale i bez histerii, za to z augustyńską pokorą...
Autor


WYRÓŻNIENIE FENIKS 2012 w kategorii: ‘publicystyka religijna
    Za dynamiczne pisarstwo dotyczące współczesnego Kościoła. Autor śledzi i z roztropną pasją opisuje newralgiczne i często wzbudzające krytykę problemy i wydarzenia, których byliśmy i jesteśmy świadkami. Nie stroni od uzdrawiającej krytyki, jednakże nigdy nie tracąc nadziei, że należąca do istoty Kościoła idea reformy i samo-naprawy, wciąż pozostaje w mocy. Opinie zawarte w jego książce zachęcają do dyskusji, pozbawionych jednak zacietrzewienia oraz ideologicznych, swoiście partyjnych motywacji.
Liczba stron 276
Format 136x210 mm
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.