• Kategorie
  • Ks. Tadeusz Loska SJ - Mszał z czytaniami + komentarz do czytań niedzielnych i świątecznych

Niedziele, uroczystości, święta, dni powszednie

Brak towaru
139.90
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 1.264 kg

Mszalik z czytaniami małego formatu stanowi pomoc nie tylko dla księdza, ale również dla każdego w ubogacaniu i pogłębianiu jego indywidualnej modlitwy. Powinniśmy wciąż wracać do tekstów, które słyszeliśmy i którymi modliliśmy się podczas wspólnej Mszy świętej.

Mszał łączy dwie księgi liturgiczne: mszał i lekcjonarz. Zawiera pełny zestaw tekstów mszalnych i czytań na niedziele, uroczystości i święta oraz dni powszednie. Jest w nim obszerny wybór mszy własnych o Świętych z rangą uroczystości i świąt uzupełniony formularzami polskich świętych i błogosławionych; ponadto wybór mszy wspólnych, obrzędowych, w różnych potrzebach, wotywnych oraz za zmarłych.

Z myślą o obcokrajowcach dołączone zostały obrzędy Mszy świętej w językach łacińskim, angielskim, białoruskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Ponadto dołączono kompletną Mszę z czytaniami w języku łacińskim.

Mszał na cykl niedzielny A, B, C oraz cykl powszedni I, II.

Życzę, by nowy, bardzo potrzebny "Mszał z czytaniami" wydawany przez Księgarnię św. Jacka w Katowicach, pierwszy mszalik w języku polskim po reformie soborowej, pomagał ludowi Bożemu w Polsce zbliżyć się do stołu Słowa Bożego i Najświętszej Ofiary Eucharystycznej, która jest źródłem i szczytem całego życia chrześcijańskiego". Wszystkim, którzy przyczynili się do jego wydania, a także tym, którzy będą się nim posługiwać, z serca błogosławię.

Watykan, dnia 20 maja 1982 r.
W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Jan Paweł II


„Eucharystia źródłem życia chrześcijańskiego”

„Eucharystia jako szczyt i źródło działalności Kościoła jest fundamentem chrześcijańskiej duchowości. Uczestnictwo we Mszy św. Świadome, czynne i owocne bardzo ułatwia mszał rzymski zawierający czytania Pisma św. I teksty liturgiczne. Stół Słowa Bożego został po soborze Watykańskim II bogato zastawiony. Msza św. w ten sposób jeszcze bardziej może stać się źródłem chrześcijańskiego życia i światłem sumień. Tylu mamy w Polsce uczestników niedzielnych i świątecznych zgromadzeń eucharystycznych. Oby korzystając z tego mszału angażowali się coraz bardziej w budowę Chrystusowego Królestwa w swoich warunkach życia. Eucharystia jest sercem ewangelizacji.

Dziękuję Księdzu Tadeuszowi Losce SJ i Wydawnictwu św. Jacka w Katowicach za duży wkład pracy w przygotowaniu do druku Mszału. Wszystkim, którzy będą się nim posługiwali, z serca błogosławię”.

Katowice, dnia 25.II.1993 r.

+ Damian Zimoń
Arcybiskup
Metropolita Katowicki
Liczba stron 1980
Format 170x130
Oprawa twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.