• Kategorie
  • Ks. dr Luigi Villa - Paweł VI błogosławiony?

Ksiązka, która zatrzymała proces beatifikacji Pawła VI

Brak towaru
48.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.638 kg

To bolesna książka, która niewątpliwie należało wydać - nie da się zaprzeczyć wielkiemu spustoszeniu w Kościele od czasu pontyfikatu Pawła VI, nie można nie zauważyć, iż ten który powinien stać na straży, umywał ręce, gdy można było na samym początku położyć kres rewolucji.

Książka jest jednak o wiele głębsza, niż tylko poruszająca powierzchnię zjawiska. Żyjąc pod okupacją sowiecką byliśmy odcięci od wielu wiadomości na temat Pawła VI, uchronieni przed tajfunem wprowadzanych zmian pasterską troską ks. Prymasa Wyszyńskiego, nie dostrzegaliśmy wyraźnie tego, o czym wtedy krzyczano na Zachodzie na głos. Krzyk protestu, niosący wtedy proroctwo ruiny i kryzysu, stłumiony został przez Pawła VI. Dziś już nie ma tego wielkiego i ogarniającego niemal cały ówczesny katolicki świat głosu sprzeciwu. Wystarczył upływ czasu, który nieubłagalnie zabrał z tego świata katolików starej dobrej wiary, wystarczyła DEZORIENTACJA i DEZINFORMACJA aktywnych. Tym ważniejsze jest to świadectwo dla nas, tlą się jeszcze pokłady tego na czym można byłoby rozniecić ognisko sprzeciwu, kontrrewolucji i kontrreformacji! Czyż w Polsce od dwudziestu lat nie czeka się na wymarcie katolików starej dobrej wiary? Czyż nie stosuje się wobec nas usypiającej DEZINFORMACJI i DEZORIENTACJI? Odrzucenie złudnego oczekiwania na hasło od innych, które nie nadchodzi i nie nadejdzie, mogłoby popchnąć do czynu i wzmożenia wiary u tej reszty, która mogłaby ciężką modlitwą i ciężką pracą a nie lekkoduchostwem ocalić Ojczyznę i Matkę Kościół.

Zmarli świeccy i duchowni mają zrobić grzecznie miejsce "dzieciom rewolucji" - zrewolucjonizowanym świeckim i duchownym, którzy ze swoim katolicyzmem gitarowym, katolicyzmem pacyfistycznym, zakompleksionym i wiecznie winnym wszystkiemu, nie zdobędą się na jakąkolwiek serio KONTRAKCJĘ? Skomlenie i skarga (ale na świat i wobec świata a nie wobec Boga) - oto, na co jedynie stać będzie otwartego na świat "katolika", na którego wartości ów świat nie chce się jakoś poznać.

Książka, którą oddaję do rąk polskiemu czytelnikowi, została doceniona przez Kościół. Jej wielkość została uznana - bowiem proces wynoszenia na ołtarze Pawła VI został zatrzymany!

Ks. dr Luigi Villa dobrze pamięta czasy Jana XXIII i Pawła VI.

Był przecież sekretarzem słynnego kard. Ottavianiego - czołowego obrońcy Tradycji i Wiary katolickiej na Soborze Watykańskim II. W dziele ks. Villa można zapoznać się nie tylko z tymi wiadomościami, które znane były w tamtym okresie (choć nie za żelazną kurtyną), lecz w książce zapoznamy się z wieloma innymi, do niedawna stanowiącymi tabu w ogóle.

Nie miejmy złudzeń - nasze czasy doczekają się krytycznego omówienia w przyszłości, która naszemu zobojętnieniu i tchórzostwu wobec konieczności wyznawania wiary "zawdzięczać" będzie cierpienie i męczeństwo pokoleń, które po nas nastąpią. To nieuchronne i nie będą mieć owe pokolenia dla nas żadnej taryfy ulgowej, bo nie będą mdleć przed tymi "autorytetami" i "mediami" przed którymi my mdlejemy.

Spis treści:

Przedmowa 

Wstęp 

Rozdział I Jego "Nowa Religia" 
Rozdział II Jego "otwartość na Świat" 
Rozdział III Jego "otwartość na Modernizm" 
Rozdział IV Jego "otwartość na Masonerię" 
Rozdział V Jego "otwartość na Demokrację Uniwersalną" 
Rozdział VI Jego tolerancja i współudział 
Rozdział VII Jego "otwartość na Komunizm" 
Rozdział VIII Jego "Msza ekumeniczna" 

Aneks 1 Jego Przysięga koronacyjna 
Aneks 2 Gwiazda pięcioramienna: 'Podpis' pontyfikatu Pawła VI


Fragment:

ROZDZIAŁ I

JEGO „NOWA RELIGIA”


Dla nas pontyfikat Pawła VI był istną katastrofą: była to prawdziwa rewolucja, która zawróciła Kościół o 180 stopni, posłużywszy się w tym celu soborem, który zastąpił „Kościół Tradycyjny” „Nowym Kościołem”,
unoszącym nas obecnie w kierunku Lutra, ku błędom Synodu w Pistoi, potępionego przecież przez Piusa VI w Bulli „Auctorem fidei” z 1794 roku.
W niniejszej pracy postaram się wykazać prawdziwość owych twierdzeń, posługując się przede wszystkim pismami samego Montiniego: biskupa, kardynała, a wreszcie Papieża. Mimo ograniczonej liczby tych cytatów, myślę, że będą one wystarczające do tego, aby ukazać jego „mens” (umysłowość) „Pasterza” i „Wielkiego Kapłana” Kościoła Chrystusowego. 
Postaram się więc przedstawić w sposób syntetyczny lecz dostatecznie obszerny to, co stało się w Kościele za jego rządów. 
Była to istna „rewolucja” – coś na kształt wojny domowej – chociaż sposób jej przeprowadzenia, przedmiot i stanowisko, które zajmował [Montini], były różne.Swoje dzieło składam u stóp Niepokalanej, aby pobłogosławiła jego autorowi oraz czytelnikom.

Zobacz inne książki autora: ks. Luigi Villa

Liczba stron 406
Format A5
Oprawa miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.