• Kategorie
  • Maciej Zdanek - Święty Jacek Odrowąż. Studia i źródła

Brak towaru
39.90
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13.5
Odbiór osobisty (Częstochowa) 0
Kurier InPost 13.5
InPost Paczkomaty 24/7 13.5
Kurier InPost (Pobranie) 17.5
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 17.5
Kurier DPD 18
Pocztex Kurier48 (Pobranie) 20
Pocztex Kurier48 20
Kurier DPD (Pobranie) 23
W magazynie podręcznym 0 szt.
Waga 0.559 kg
Święty Jacek. Studia i źródła, książka ukazująca się w serii Dominikańskiego Instytutu Historycznego w Krakowie zawiera liczne teksty źródłowe i szkice historyczne, które powstały wokół postaci średniowiecznego świętego dominikanina, Jacka Odrowąża (m.in. jego Żywot autorstwa Lektora Stanisława). Jest to owoc — jeden z wielu — bardzo obfitego w wydarzenia naukowe, kulturalne i religijne roku obchodów 750-lecia śmierci świętego Jacka, zmarłego 15 sierpnia 1257 roku. Znajdziemy tu między innymi nowy przekład jego żywota, autorstwa lektora Stanisława, pieśń o nim autorstwa Mikołaja z Hussowa, jak również dokumenty związane z jego kanonizacją.

Niniejsza pozycja jest prawdziwym wydarzeniem i odpowiedzią na odwieczne prośby o udostępnienie źródeł do dominikańskiej historii. Ukazują się one właśnie dzisiaj, do tego świetnie przetłumaczone i opracowane przez historyków z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk. Część z nich publikowana jest po raz pierwszy jako tłumaczenia unikalnych tekstów odczytanych ze średniowiecznych rękopisów, nawet przed wydaniem krytycznym po łacinie.

Czytelnik książki ma wrażenie współuczestnictwa w pionierskich pracach związanych z dominikańskim Instytutem historyków!

Dokładna lista tekstów znajduje się w publikowanym na stronie spisie treści.Seria: Studia i źródła Dominikańskiego Instytutu Historycznego w Krakowie


Zobacz inne książki z serii Studia i źródła
Liczba stron 284
Format 165x235
Oprawa kolorowe ilustracje
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.